Archiwum 2014/2015

Święto królowej sportu – Liceliada powiatowa dla szkół ponadgimnazjalnych

Categories: | Author: Witek Rychter | Posted: 2014-10-02 | Views: 564

W piątek 26 września 2014 roku w Ostrowie Wielkopolskim na stadionie przy ulicy Kusocińskiego po raz pierwszy w historii uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Licealiadzie Powiatowej w lekkiej atletyce. Łączna liczba uczestników i uczestniczek wynosił około 250. Był to pierwszy z trzech etapów organizowanych przez Klub Sportowy „STAL”. Zawodnicy mogli wziąć udział w jednej konkurencji i ci którzy uzyskali miejsce na podium, zaklasyfikowali się do kolejnego etapu, gdzie na tych samych zasadach zostaną wyłonieni do Finału Wojewódzkiego Licealiady w Poznaniu.

Skład naszej szkoły nie był duży, zwłaszcza w porównaniu z innymi szkołami powiatu ostrowskiego. W składzie reprezentacji szkolnej był Piotr Płonka i Michał Zemski. Uzyskanie rezultaty satysfakcjonują opiekuna drużyny, Piotra Zwierza.

Piotr Płonka zajął pierwsze miejsce w biegu na 200 metrów, w którym uzyskał rekord życiowy 24,51 s. Michał Zemski brał udział w skoku w dal i uplasował się na czwartej pozycji, nie dostając się do kolejnego etapu.

Pozostałe konkurencje które zostały rozegrane to bieg na dystansie 100, 400, 800, 1500 i 3000 metrów oraz skok wzwyż, pchnięcie kulą i rzut oszczepem. Zawody odbywały się w trudnych warunkach atmosferycznych, co nie sprzyjało osiąganiu rewelacyjnych wyników, stąd niski poziom zawodów.