Articles
 
"Poranek poetycki".


18 marca 2019 roku w LO Sióstr Salezjanek odbył się "Poranek poetycki" w aranżacji Pana Piotra Pilarskiego. Poeta zaprezentował uczniom swoje najnowsze dzieło ,,Animus", które składa się z dwudziestu czterech wierszy. Cykl ten został wydany w serii ,,Szuflada". Wiersze odnosiły się do kultury, sztuki i filozofii. W spotkaniu uczestniczyli licealiści oraz uczniowie klas 3 gimnazjum. Dzięki możliwości udziału w uczcie duchowej uczniowie mogli odbyć podróż wewnątrz swojego "ja". Organizatorem spotkania była nauczycielka języka polskiego i filozofii-Iwona Śmiechowska.

  

OTWARTY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO


W sobotę 9 marca w sali teatralnej odbył się OTWARTY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
Klasyfikacja generalna:

W KATEGORII CHŁOPCÓW KLASY 7 – 8 SP, 3 GIM , LO
I miejsce –. Wojciech Nowak (kl. 3 a Gim)
II miejsce – Jakub Szymczak (kl. 3 c Gim)
III miejsce – Paweł Gabryszak (kl.8 a)

W KATEGORII DZIEWCZĄT KLASY 4-6 SP
I miejsce – Klaudia Rucińska (kl.5 a)
II miejsce – Antonina Matuszczak (kl. 5 a)
III miejsce – Julia Matyśkiewicz (kl.5 a)
W KATEGORII CHŁOPCÓW KLASY 4-6 SP
I miejsce – Miłosz Prukała (kl.6 c)
II miejsce – Jakub Jędrzejewski (kl. 5 c)
III miejsce – Miłosz Mikołajczyk (kl.5 a)


Klasa 3b na lodowisku miejskim

07 marca klasa 3b bawiła sie na lodowisku miejsckim.

  

Młodzieżowe Misje Gospodarcze


Od listopada 2018 roku do marca 2019 sześcioro młodych osób z 3 klas gimnazjum zaangażowało się w projekt Młodzieżowe Misje Gospodarcze w Południowej Wielkopolsce – Przedsiębiorczy Powiat Ostrowski. Projekt dedykowany był uczniom, którzy bezpośrednio angażowali się w rozwiązywanie realnych problemów lokalnych przedsiębiorstw.
Nasi uczniowie poznali pracę Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej z Ostrowa Wielkopolskiego oraz formy OVB Allfinanz. Kilkukrotnie byliśmy z wizytą w firmach poznając jej specyfikę pracy.

  Czytaj więcej...

Spotkanie formacyjne na Salezjańskiej Szkole Duchowości Młodzieżowej w Lądzie


W dniach od 1 do 3 marca 2019 grupa młodych z gimnazjum, liceum i absolwentki naszej szkoły wraz z s. Martą i s. Agnieszką uczestniczyli w spotkaniu formacyjnym na Salezjańskiej Szkole Duchowości Młodzieżowej w Lądzie wokół tematu: "Tajemnica i moc Eucharystii". Wspólnie z salezjanami: ks. Maciejem Sarbinowskim i ks. Dominikiem Chmielewskim w klimacie salezjańskie radości, modlitwy i refleksji odkrywaliśmy powołanie do zwycięstwa w mocy Ducha św. wraz z Maryją. Był też czas na integrację i rekreację - np. strzelanie z łuku. Zobacz foto ...

  

XV Międzynarodowy Konkursu Pianistyczny.

Magdalena Adamczak wyróżniona podczas  XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego "Chopin dla najmłodszych".
Niezmiernie miło nam poinformować, że uczennica naszej Szkoły - Magdalena Adamczak (GIIIA) została wyróżniona podczas XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego "Chopin dla najmłodszych" pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który odbył się w dniach 25 i 26 lutego 2019 roku w Pałacu Myśliwskim Książąt Radziwiłłów w Antoninie. 

  Czytaj więcej...

II Regionalny Konkurs JęzykowyKolejny sukces!!! 20 lutego odbył się II Regionalny Konkurs Językowy pod honorowym patronatem Starosty Ostrowskiego. Reprezentacji naszej szkoły podstawowej zajęli większośćczołowych miejsc. Z j. angielskiego zwyciężyła Marcelina Głowacka z kl. 3a gimnazjum a 3 miejsce zajęła Iga Mazurek z 8b. Z j. niemieckiego zwyciężył Bartłomiej Kempa z kl 3b gimnazjum a 3 miejsce zajęła Aleksandra Kasprzak z kl 3a gimnazjum. Brawo wy!


Konkursie Piosenki Niemieckojęzycznej


Nasz zespół muzyczny wystąpił 22 lutego w Konkursie Piosenki Niemieckojęzycznej "Dein Lied" razem z wokalistkami z gimnazjum: Agatą Kasprzak i Alicją Czarnotą. W skład zespołu akompaniującego wchodzili uczniowie naszego LO: Marcin Sikora, Iga Kasprzak i Zuzia Adamczak. Nasze młode wokalistki przy pomocy zdolnych muzyków zwyciężyły w konkursie. Gratulujemy sukcesu.


  

"Strach się bać czyli egzotyczny świat modliszek, pająków i skorpionów"


"Strach się bać czyli egzotyczny świat modliszek, pająków i skorpionów" w takim wykładzie wzięli dziś udział uczniowie klas ósmych oraz trzecich gimnazjum. Prowadził je Przemek Jędrzejak - uczeń naszego liceum #lossalezjanek, który pasjonuje się tymi zwierzętami, a od półtora roku zajmuje się nimi w domu. Młodzież mogła się dowiedzieć dużo ciekawych rzeczy na temat żywienia, rozwoju i rozmnażania pająków, zasad bezpieczeństwa, jakie należy zachować przy kontakcie z nimi. Kto chciał mógł z bliska zobaczyć pająka. Była też okazja do zadania pytań prowadzącemu. Warto mieć pasję i dobrze dzielić się nią z innymi.

  

Z wizytą w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. św. Józefa w Kaliszu.


21 grudnia 2018 roku gimnazjaliści z klasy 3c i nauczycielka Iwona Śmiechowska Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek z Ostrowa Wielkopolskiego udali się do Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. św. Józefa w Kaliszu, by złożyć życzenia dziewczętom, które uczą się i wychowują w Ośrodku Wychowawczym Sióstr Miłosierdzia Bożego. Dziewczęta przebywające w ośrodku nie mają obok siebie rodziny (przyjeżdżają często z innego miasta), czy przyjaciół i dlatego Siostry starają się im zapewnić rodzinną atmosferę połączoną z pracą nad poprawą ich życia. Szczególnym zadaniem Zgromadzenia jest pomaganie dziewczętom nieprzystosowanym społecznie, potrzebującym odnowy moralnej.

  Czytaj więcej...
Strona 1 z 4First   Previous   [1]  2  3  4  Next   Ostatni   
 
 

l


 

l