Aktualności 2022/2023
 
Koniec roku

Rok szkolny zakończony. Licealiści odebrali świadectwa. Czas na upragnione wakacje. Do zobaczenia za ponad dwa miesiące! <3 :D

  

Absolwenci w szkole

Regularnie odwiedzają nas absolwenci naszego LO, aby pogadać, podzielić się sukcesami i wieściami z życia. Bardzo nam miło i zapraszamy częściej!

  

Matury zakończone!

Matury ustne za nami. Był stres, ale teraz upragnione wakacje. Kochani! Gratulacje! Nauczyciele są z Was dumni! Do zobaczenia 7 lipca!

  

Zajęcia z native speaker'em ❤

W środę 10 maja uczniowie klasy 3a spotkali się z rodowitym Brytyjczykiem mieszkającym w Ostrowie Wielkopolskim p. Peterem Mikulą.  Podczas zajęć prowadzący opowiedział o sobie, jak również o tym, jak spełniać marzenia czy efektywnie uczyć się języka angielskiego. Wspólnie śpiewaliśmy utwór zespołu Queen - "We will rock you". Serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas 🙂


 

  

Matury czas zacząć!

I zaczęło się. 4 maja maturzyści rozpoczęli swoje trzytygodniowe zmagania z wiedzą. Kochani! Życzymy Wam powodzenia i wspieramy duchowo!

  

Pożegnanie absolwentów rocznik 2023

28 kwietnia odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów Publicznego Liceum Sióstr Salezjanek. Uczniowie, rodzice i nauczycieli wzięli udział w Mszy Św. w intencji maturzystów, po której udali się do sali teatralnej, aby odebrać od siostry dyrektor Renaty Hałapacz i wychowawczyni Agnieszki Wielebskiej świadectwa ukończenie liceum. Po części oficjalnej miała miejsce część artystyczna: przedstawienie w wykonaniu klasy 3a oraz film - wspomnienia z czterech lat liceum i niespodzianka od nauczycieli. Dziękujemy za przygotowanie uroczystości paniom: Bogusi Jędrzejak, Paulinie Nagrodzkiej i Oli Mierzchale a za piękne  dekoracje pani Hani Jankowiak. Wielkie dzięki dla klasy 3a LO za super wystep!


 

  

Przebierańcy maturzyści

27 kwietnia zgodnie z ostrowską tradycją maturzyści przyszli do szkoły przebrani. Gościliśmy Fionę i dobrą wróżkę ze Shreka, Dartha Wadera, Kopciuszka, pluszaki, kowbojkę, Pocahontas, Araba, dwóch wieszczy narodowych i inne ciekawe postacie. Czwartoklasiści odwiedzili swoich młodszych kolegów w klasach a następnie wybrali się na spacer po mieście.


 

  Czytaj więcej...

Maturzyści na wycieczce w sądzie

Maturzyści udali się we wtorek do ostrowskiego sądu. Wyjście zorganizował nauczyciel wos-u p. Józef Pietrzak.

  

Wicemistrz ortografiii Powiatu Ostrowskiego

Mamy wicemistrza ortografii! 19 kwietnia licealiści walczyli o Pióro Starosty w ramach Konkursu Ortograficznego. Maciej Sibilski zajął II miejsce, a Maria Janczak uzyskała wyróżnienie.


 

  

II miejsce w konkursie dziennikarskim

Licealistki pod wodzą p. Pauliny Nagrodzkiej zostały nagrodzone II miejscem za przygotowanie jednodniówki w ramach Warsztatów Dziennikarskich zorganizowanych przez I LO.

  

Wyjazd 3a do Wrocławia

Klasa 3aLO spędziła uroczy dzień we Wrocławiu. Na start porcja emocji w escape room z Exit 19, następnie integracja przy wspólnym stole i na finał łyk kultury w Teatrze Komedia.
Nawet deszczowa pogoda nie zepsuła humorów. Mamy przeczucie, że to nie była ostatnia wizyta w mieście krasnali 😉

  

Wyjazd do Częstochowy

Maturzyści byli 31.3 w Częstochowie. Razem z siostrą Angeliką, paniami Agnieszkami i panią Kasią modlili się o błogosławieństwo Boże na czas matur.

  

2 miejsce Marty w konkursie opowiadań!

3 kwietnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu "Turniej opowiadań" dla szkół ponadpodstawowych. Naszą szkołę reprezentowały dwie licealistki: Marta Kluska (która zajęła piękne II miejsce) oraz Anna Zarycka. Dziewczyny otrzymały wspaniałe nagrody. Mogły również porozmawiać z jurorami i dowiedzieć się, nad czym powinny jeszcze popracować. Gratulacje dla pani Pauliny - nauczycielki j. polskiego!


 

  

Wycieczka do Warszawy

Klasa 7a i grupa licealistów odwiedziła w piątek24.3 Pałac Prezydencki, Sejm RP i Muzeum Powstania Warszawskiego. Dziękujemy Panu Tomaszowi Ławniczakowi, posłowi na Sejm RP za zaproszenie i poświęcony nam czas.

  

Dzień Przedsiębioczości

22 marca to Dzień Przedsiębiorczości. Uczniowie klasy 3a liceum #LiceumLOSS wzięli udział w jednodniowych praktykach w wybranych firmach i zakładach pracy.

  

Przedstawienie o św. Patryku

W piątek 17 marca w ramach Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego "Let's spell with St. Patrick" klasa 3a LO pod kierunkiem Pani Eweliny Ludwiczak przygotowała przedstawienie o Patronie Irlandii. Główna rolę grały dwie osoby mlody Patryk  - Ania Zarycka, starszy - mnich i biskup -Marysia. Obie były świetne.
Było pięknie i wzruszająco!

  

Wyjście do kina

Klasy 3a LO i 4a LO wybrały się we wtorek 14 marca do kina "Helios" na film "Opiekun" Wyjście zorganizowała nauczycielka polskiego pani Paulina Nagrodzka.

  

Warsztaty dziennikarskie

9 marca uczennice liceum, Marta Kluska, Anna Zarycka i Julia Kempińska wraz z panią Pauliną Nagrodzką, uczestniczyły w warsztatach dziennikarskich. Gościem specjalnym była Michalina Diakow, która jest sędzią piłkarskim z międzynarodowymi uprawnieniami.


 

  

Rekolekcje w LO

Licealne rekolekcje to 8-10 marca. Tematem dnia były kolejno: nadzieja, miłość i wiara. Uczniowie uczestniczyli w drodze krzyżowej i konferencjach księdza Mateusza Kopanieckiego a w ramach pracy wkładach wykonali piękne kartki dla mieszkańców Domu Miłosierdzia i pisali listy do sióstr. Rekolekcje zakończyła wspólna Eucharystia. Dziękujemy księdzu Mateuszowi za te trzy ważne dni, każda rozmowę i poświęcony czas. Siostrze Angelice bardzo dziękujemy za organizację rekolekcji i bycie z nami.

  

100 lat dla Maksia

Już w tym tygodniu Maksiu Marecki obchodzi swoje dziewiąte urodziny. W piątek całym chórem zaśpiewaliśmy Maksiowi gromkie 100 lat! Nasz mały przyjaciel od sześciu lat zmaga się z trudnym przeciwnikiem - neuroblastomą IV stopnia, najgroźniejszym dziecięcym nowotworem.
W ostatnim czasie dowiedział się o kolejnej wznowie i trzeci raz stanął do walki, której stawką jest życie.
Zachęcamy Was do wpłat na zbiórkę na leczenie Maksia - 9 złotych polskich na 9. urodziny.
Te małe wpłaty nie zrujnują naszych domowych budżetów, a zwielokrotnione mogą zdziałać cuda. Poniżej link do zbiórki.


 

  
Strona 1 z 5First   Previous   [1]  2  3  4  5  Next   Ostatni