Nasze liceum jest najlepsze :)
 

  Strona 1 z 5First   Previous   [1]  2  3  4  5  Next   Ostatni   
Articles
 
Szkolny zespół muzyczny #wsalezjankach

Całą galę uroczystości spotkania z mistrzami sportu 19 marca uświetnił swoimi występami zespół muzyczny "Spectrum" składający się z uczniów naszego liceum, podstawówki i gimnazjum, prowadzony przez p. Agnieszkę Wielebską. Zespół został na tę uroczystość zaproszony przez panią prezydent Beatę Klimek. Młodzież jest niezwykle utalentowana, uczniowie sami grają na instrumentach: perkusja, fortepian, skrzypce, wiolonczela i innych wg potrzeb. W skład zespołu wchodzą też młodzi ale profesjonalni wokaliści. Dziękujemy wam, że możemy być z was dumni.

  

wykłady "Panama, jakiej nie znacie"

19 marca odwiedziła nas siostra Dorota Grzywacz, która jeszcze niedawno była dyrektorem naszej szkoły, a teraz jest odpowiedzialna za duszpasterstwo młodzieżowe w Inspektorii Wrocławskiej. Przeprowadziła wykłady dla licealistów na temat Światowych Dni Młodzieży, w których uczestniczyła. Młodzież mogła zobaczyć i posłuchać o Panamie, jakiej nie znała, o zwyczajach, ludziach, przyrodzie i życiu.

  Czytaj więcej...

Nasi uczniowie udzielali wywiadów podczas spotkania z Rzecznikiem Praw Dziecka


Wypowiedź zaczyna się od 5:14

  

Poranek poetycki w liceum

 18 marca 2019 roku w LO Sióstr Salezjanek odbył się ,,Poranek poetycki" w aranżacji Pana Piotra Pilarskiego. Poeta zaprezentował uczniom swoje najnowsze dzieło ,,Animus", które składa się z dwudziestu czterech wierszy. Cykl ten został wydany w serii ,,Szuflada". Wiersze odnosiły się do kultury, sztuki i filozofii. W spotkaniu uczestniczyli licealiści oraz uczniowie klas trzecich gimnazjum.

  Czytaj więcej...

Akcja "Drugie życie" w #LOSSalezjanek nabiera tempa

 Po konferencji z lekarzem i osobą po przeszczepie nasi licealiści nie próżnują. Akcja "Drugie życie" nabiera tempa. W poniedziałek 11.03.wolontariusze z naszej szkoły udali się na mecz piłki ręcznej:KPR Ostrovia (trener Rafał Stempniak) contra MKS NIELBA Wągrowiec (trener T. Drubka) aby rozdawać oświadczeń woli kibicom, sportowcom i trenerom.

  Czytaj więcej...

Niemiecki może być wunderbar :)

Grupa pierwsza z języka niemieckiego w klasach 1 liceum to nie tylko super germaniści, ale rewelacyjnie znają się też na kulnariach. Ze względu na liczne westchnienia głodnych uczniów podczas omawiania działu związanego z żywieniem od lat pani Kasia realizuje projekt "Kochrezept". Uczniowie w grupach układają przepis wybranej potrawy a następnie sami ją przygotowują. Jedzenie to kwintesencja całej pracy.

  Czytaj więcej...

Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich


Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar ponad dwie godziny rozmawiał z mieszkańcami Ostrowa Wielkopolskiego. Nasi uczniowie przysłuchiwali się z ciekawością spotkaniu i sami zadawali ciekawe pytania. Była to ciekawa lekcja WOS-u i spotkanie z jednym z najważniejszych urzędników w Polsce, który stoi na straży praw obywatelskich.

  Czytaj więcej...

Zaproszenie na koncert

Zapraszamy na koncert charytatywny każdego, kto chciałby posłuchać i zobaczyć nasze talenty muzyczne a przy okazji wesprzeć szczytny cel.

  

Spotkanie z naszymi absolwentami

VI konferencja z absolwentami za nami. Gościliśmy tym razem cztery panie: Annę Tajchert, Kingę Grodzką, Magdalenę Ciupkę i Marikę Januszewską oraz trzech panów: Mateusza Kołodziejskiego,Łukasza Pachurkę oraz Mariusza Malusi. Młodzież uczestnicząca w spotkaniu mogła usłyszeć co robią, jakie maja plany życiowe oraz jakie wspomnienia łączą ze szkoła.

  Czytaj więcej...

Kampania Drugie Zycie

4 marca w kinie Komeda odbyło się spotkanie młodzieży ostrowskich szkół z lekarzem transplantologiem oraz osoba po przeszczepie. Spotkanie zorganizowało Liceum Sióstr Salezjanek w ramach kampani "Drugie życie" Podjęliśmy się tego zadania po raz trzeci. Akcja polega na przybliżeniu ludziom tematu transplantacji oraz przekonywanie, że warto podpisać i mieć przy sobie oświadczenie woli. W ramach spotkania uczniowie obejrzeli niezwykle wymowne przedstawienie na temat nadziei, jaka może być serce podarowane drugiej osobie.

fotorelacja

  Czytaj więcej...
Strona 1 z 8First   Previous   [1]  2  3  4  5  6  7  8  Next   Ostatni