PODRĘCZNIKI 2021/2022Konkurs historyczno-marynistyczny ARMADA 2020


E-WYDANIE naszej gazetki!!!100 LAT SALEZJANEK W POLSCE


Szkoła Podstawowa
Sióstr Salezjanek


DZIENNIK INTERNETOWY
www.zsss.kylos.pl

 
Wniosek o zwolnienie ucznia

Wniosek o usprawiedliwienie
nieobecności ucznia


Liceum Ogólnokształcące
Sióstr Salezjanek

Al. Słowackiego 33a
tel. 062 735-62-31
fax 062 735-77-09
e-mail: zszsal@cmw.osw.pl


 


PODRĘCZNIKI 2021/2022Konkurs historyczno-marynistyczny ARMADA 2020


E-WYDANIE naszej gazetki!!!100 LAT SALEZJANEK W POLSCE


Szkoła Podstawowa
Sióstr Salezjanek


DZIENNIK INTERNETOWY
www.zsss.kylos.pl

 
Wniosek o zwolnienie ucznia

Wniosek o usprawiedliwienie
nieobecności ucznia


Liceum Ogólnokształcące
Sióstr Salezjanek

Al. Słowackiego 33a
tel. 062 735-62-31
fax 062 735-77-09
e-mail: zszsal@cmw.osw.pl


 

 
 
Aktualności
 
Opatrunek na ratunek - zbieramy dary!

Ruszyła akcja Opatrunek na ratunek. Na dary czekamy do 30.10, materiały opatrunkowe można przynosić do p. Agnieszki s. 331 lub do wychowawców.

  

Sądny polski

Z cyklu "Lekcje polskiego nie muszą być nudne"...tym razem licealiści wykazywali się wiedzą z lektury podczas sądu nad Raskolnikowem.foto


  

DEN na j. angielskim

Education viewed with poetic eyes of our students, czyli edukacja oczami uczniów kl. 2a i 3c na lekcji języka angielskiego 🇬🇧 🇬🇧 Happy Teacher's Day 🌹🌹🌹

  Czytaj więcej...

DEN - nauczyciele świętują

W czwartek 14 października w kaplicy szkolnej Mszę św. w intencji pracowników szkoły odprawił ks. Inspektor Jarosław Pizoń SDB. Wzięli w niej udział również przedstawiciele uczniów i Rady Rodziców. W imieniu Rady Rodziców życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej złożyła Pani Bogusława Dembska. Siostra Dyrektor odczytała także życzenia od Siostry Inspektorki, które odwoływały się do słów św. Jana Pawła II na temat roli nauczyciela i wychowawcy. Podczas spotkania integracyjnego głos zabrał gość - Pani Anna, która podzieliła się świadectwem osoby należącej do Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników w Chocianowie.
Dziękujemy Radzie Rodziców oraz naszej kuchni za słodki poczęstunek :D :D Były aż dwa piękne torty!

  

DEN w LO

W środę 13 października uczniowie Liceum przygotowali pod okiem reżysera pani Pauliny Nagrodzkiej niesamowity prezent dla nauczycieli - przedstawienie z przymrużeniem oka. Panowie z 3c: Igor, Kuba, Szymon i Kajtek znakomicie odegrali swoje role. Dziękujemy za ten moment rozrywki. Dziękujemy też samorządowi LO za życzenia i upominki z okazji Dnia Edukacji Narodowej.foto


  

Dzień piżamy

5 października zapisze się w naszej szkole jako przepiękny Dzień w Piżamie. Z jednej strony skorzystali z tego nasi uczniowie, bo mogli zamienić codzienny strój na szalone, kolorowe piżamy, z drugiej- mogliśmy w jakiś sposób pomóc dzieciom, których domem stała się onkologia (zbieraliśmy pieniążki i poszerzaliśmy wiedzę na temat chorób nowotworowych). foto

  Czytaj więcej...

Internetowa Platforma Specjalistyczno-Doradcza dla nauczycieli, uczniów i rodziców

W ramach Programu wsparcia psychologiczno-pedagogicznego, finansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki na podstawie Umowy nr MEiN/2021/DPI/76 z dnia 01.06.2021 r. we współpracy z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie powstała Internetowa Platforma Specjalistyczno- Doradcza: pwpp.uksw.edu.pl/

  Czytaj więcej...

Połowinki klasy 3a

Połowinki klasy 3a LO już za nami. Młodzież bawiła się w restauracji Komeda w Ostrowie Wielkopolskim w czwartek 30 września. Połowa liceum za nimi, teraz już z górki do maturki. :)


 

  

Dzień chłopca w 3c

To właśnie dzisiaj obchodziliśmy klasowy Dzień Chłopaka. Dziewczyny zorganizowały podchody w szkole dla naszych chłopaków. Zadania do łatwych nie  należały, wskazówki znajdowały się w różnych miejscach w szkole, ale opłacało się szukać bo nagrodą były wspomnienia z dzieciństwa czyli hot wheels 🛻🚚🚐🚙🏎️. To nie wszystko - w klasie czekały życzenia - 💌 wykonane ręcznie i spersonalizowane dla każdego chłopaka 🙃🥸🤓 w sali przygotowany był również pyszny poczęstunek🍛🍜🫕🍰 to była prawdziwie MEGA NIESPODZIANKA😍

  Czytaj więcej...

Ks. Biskup w naszej szkole

1 października szkołę #wsalezjankach odwiedził ksiądz biskup Damian Bryl - ordynariusz diecezji kaliskiej. Spotkał się z przedstawicielami uczniów, nauczycieli i pracowników i udzielił wszystkim błogosławieństwa.


 

  

Licealny dzień chłopaka

30 września to oczywiście dzień chłopaka. Dziewczyny w #liceumLOSS przygotowały dla swoich kolegów niespodzianki - życzenia, taniec i słodki poczęstunek w kawiarence przy dobrej muzyce - oczywiście playlista zawierała wyłącznie utwory o chłopakach. :D

  

Dzień chłopaka u nauczycieli

Otrzymaliśmy życzenia dla nauczycieli i pracowników #wsalezjankach: Naszym Panom życzymy z serca wszystkiego najlepszego, optymizmu każdego dnia oraz powodzenia w życiu osobistym i zawodowym (i oczywiście miłej współpracy z koleżankami) Z tej okazji zapraszamy na kawkę do pokoju nauczycielskiego - od 9.00. (aby kawa smakowała lepiej, towarzystwa dotrzymają Wam panie - wszak tradycyjnie świętujemy razem). Słodki poczęstunek był przepyszny.


  

Praktyka absolwenta naszego LO w naszej szkole

We wrześniu praktyki z historii w naszej szkole - w klasach 4-8 odbywa student i absolwent naszego LO -  pan Jan. Studenckie praktyki są na pewno najlepszą formą poznania pracy nauczyciela i środowiska uczniowskiego. Dziękujemy za przygotowanie ciekawych zajęć 🙂🙂

  

Samorząd LO zabiera się do pracy!

W środę 29 września opiekun samorządu pani Bogusia Jędrzejak zaprezentowała skład samorządu LO: przewodnicząca Ania Zarycka, zastępca Nikola Domagała. W skład samorządu wchodzi też dwóch panów: Jakub Szymczak i Igor Kaźmierczak oraz sekcja organizacyjna - klasa 2a. Nowemu samorządowi życzymy motywacji do działania i wielu pomysłów na urozmaicenie szkolnego życia.

  

Dzień piżamy w liceum LOSS

We wtorek 5 października włączamy się w akcję "Dzień Piżamy" Zachęcamy wszystkich uczniów do ubrania tego dnia do szkoły swojej ulubionej piżamy i wsparcia akcji. Razem możemy wiele!


  

Licealiści czytają swoim młodszym kolegom

Nasi licealiści włączyli się dziś w akcję "Dzień głośnego czytania" i czytali swoim młodszym kolegom z klas 1-3 oraz z przedszkola po sąsiedzku. Super sprawa!

  Czytaj więcej...

Pomagamy!

Niedawno na Słówku była mowa o tym, że nie zawsze mamy moc, by pomóc ludziom cierpiącym w Afryce czy Indiach..., ale możemy pomóc tym, których mamy obok, na wyciągnięcie ręki, dlatego w 2019r. pani Paulina Nagrodzka zainicjowała akcję pisania kartek do dzieci chorych onkologicznie. W tym roku również zdążyliśmy już zrobić kartki dla Blanki oraz Aleksa. Obchodzili oni swoje urodziny, a my chcieliśmy im pokazać, że nie są sami, że modlimy się o ich zdrowie.

  

Zwolnieni z teorii - spotkanie z wolontariuszem

Młodzież naszej szkoły wzięła udział w spotkaniu z wolontariuszem - zwolnieni z teorii, który opowiedział o możliwości zrobienia własnego projektu społecznego i otrzymania międzynarodowego certyfikatu. Powodzenia!!!


 

  

Udział pani Zosi w Narodowym Czytaniu

4 września w Forum-Synagoga odbyło się Narodowe Czytanie, tym razem "Moralności pani Dulskiej" I my tam byliśmy i ucztowaliśmy 🙂. Sympatyczne, pełne humoru spotkanie z literaturą. Na scenie pojawiły się m.in. : aktorka Małgorzata Lewińska, Pani Prezydent Beata Klimek, Pani Zofia Szafałowicz - nasz nauczyciel i ostrowska pisarka Pani Eugenia Zawidzka.

  

Zaczynamy!

1 września uroczystą Mszą Św. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2021/22 w szkole podstawowej i liceum. Życzymy wszystkim uczniom i nauczycielom, by przyniósł wiele radości z sukcesów edukacyjnych i wychowawczych! Szczęść Boże!


 

  
Strona 1 z 2First   Previous   [1]  2  Next   Ostatni