Pobierz ankietę TUTAJ

&l   Aktualności
 
Gala mistrzów sportu
Image: Gala mistrzów sportu

 UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY NA DOROCZNYM SPOTKANIU PANI PREZYDENT ZE SPORTOWCAMI, TRENERAMI I DZIAŁACZAMI SPORTOWYMI. Jak co roku, prezydent miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Pani Beata Klimek, zaprosiła do ostrowskiej synagogi wyróżniających się w roku 2018 sportowców, trenerów i działaczy sportowych.

foto

  Czytaj więcej...

Szkolny zespół muzyczny #wsalezjankach
Image: Szkolny zespół muzyczny #wsalezjankach

Całą galę uroczystości spotkania z mistrzami sportu 19 marca uświetnił swoimi występami zespół muzyczny "Spectrum" składający się z uczniów naszego liceum, podstawówki i gimnazjum, prowadzony przez p. Agnieszkę Wielebską. Zespół został na tę uroczystość zaproszony przez panią prezydent Beatę Klimek. Młodzież jest niezwykle utalentowana, uczniowie sami grają na instrumentach: perkusja, fortepian, skrzypce, wiolonczela i innych wg potrzeb. W skład zespołu wchodzą też młodzi ale profesjonalni wokaliści.

  Czytaj więcej...

DZIEŃ - TYDZIEŃ KOBIET
Image: DZIEŃ - TYDZIEŃ KOBIET

Świętowanie Dnia Kobiet w 2 a było wieloetapowe. Pierwszego dnia chłopcy w tajnym głosowaniu wybierali najmilszą koleżankę. Drugiego dnia - 8 marca, były życzenia, „ Sto lat” w wykonaniu chłopców oraz słodkości dla każdego. Trzeci etap miał miejsce w następnym tygodniu. Cała klasa wybrała się do BAJKOLANDU na wspólną zabawę. FOTO

  Czytaj więcej...

Sztafeta matematyczna w 3a
Image: Sztafeta matematyczna w 3a

We wtorek 12.03.2019 na  dodatkowych zajęciach matematycznych była sztafeta matematyczna. Była to fajna zabawa, w której należało rozwiązać różnego rodzaju zadania np. kręcenie bączkiem, karty matematyczne na mnożenie, zadania tekstowe. Zadania jak się okazało nie wszystkie były łatwe, ale trud się opłacał. Oto kilka fotek i na leżąco i na stojąco i... FOTO Piotrek - uczeń kl 3a. 

  

Niemiecki aktywnie
Image: Niemiecki aktywnie

Sala pani Sylwii zmieniła sie dziś w sklep odzieżowy. Uczniowie z 2 grupy j.niemieckiego klas ósmych wyszli z ławek i uczyli się poprzez zabawę. Ich zadaniem było przygotowanie krótkich scenek, podczas których dokonanywali zakupu odzieży oraz wymieniali wadliwy towar. Edukacja metodami aktywnymi przyniosła spodziewane efekty.

foto

  

Wymiana pocztówkowa w 1b
Image: Wymiana pocztówkowa w 1b

Jesteśmy gotowi do wielkiej wymiany pocztówkowej!!! Dziś uczniowie klasy 1 b napisali pozdrowienia dla 25 szkół z całej Polski m.in. do Krakowa, Warszawy, Nowego Sącza, Olsztyna czy też Tomaszowa Lubelskiego. Jutro dzieci czeka wycieczka na pocztę, zakup znaczków i wysłanie kartek. Już nie możemy się doczekać pozdrowień dla nas.  Ciekawe z jakich zakątków Polski popłyną?! Uczniowie i wychowawczyni 1b pozdrawiają!!!

  Czytaj więcej...

Sukces w Pięcioboju Wiosennym
Image: Sukces w Pięcioboju Wiosennym

Reprezentacja nasze szkoły podstawowej w składzie: Szymon Budzinski, Nikodem Fluder z 8c, Jakub Zębski z 8a oraz Jakub Śmiechowski z 6b zajęła 3 miejsce w Pięcioboju Wiosennym, który odbył się w 4 LO. Dyscypliny, w któych zmagali się uczestniczy to wiedza o 100-leciu odzyskania Niepodległości, muzyczna, konkurs strzelecki i szachowy oraz wiedza przyrodnicza. Gratulujemy sukcesu!

  

Dzień Kobiet na bis!
Image: Dzień Kobiet na bis!

6a kontynuowała świętowanie Dnia Kobiet odwiedzając kręgielnię, tym samym sprawiając niespodziankę dziewczętom z klasy. Najlepsza w tej grze okazała się...  - Ewa, uzyskując największą ilość punktów. Gratulujemy.

  

Cykl: ,,Poczytanki" w 1b
Image: Cykl: ,,Poczytanki" w 1b

W środę 13 marca odwiedziła nas kolejna mama, pani Małgorzata, która przeczytała dwa ostatnie opowiadania z książki pt.: ,,Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek". Okazuje się, że nawet skarpetka zachęca do ruchu na powietrzu, podczas gdy druga zostaje pomocnikiem św. Mikołaja. Dziękujemy mamie Marysi za poświęcony czas i już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania z cyklu ,,Poczytanki". Uczniowie z klasy 1b ☺️

  

Dzień Kobiet w klasie 2b
Image: Dzień Kobiet w klasie 2b

08 marca obchodziliśmy w klasie 2b Dzień Kobiet. Od rana panowała radosna atmosfera. Chłopcy przygotowali dla Nas - wszystkich dziewcząt, wierszyki z życzeniami, laurki oraz wręczyli  nam przepiękne balony w kształcie serduszek i upominki. Nie był to jednak koniec atrakcji. Nasze wspaniałe mamy, przygotowały z okazji tego wyjątkowego dnia niespodziankę: pyszne sorbety, które wszyscy zjedliśmy ze smakiem. FOTO

  Czytaj więcej...

„DOBRZE JEMY ZE SZKOŁĄ NA WIDELCU”
Image: „DOBRZE JEMY ZE SZKOŁĄ NA WIDELCU”

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas I –III wraz z wychowawcami biorą udział w II edycji ogólnopolskiego programu  edukacyjno – żywieniowego „DOBRZE JEMY ZE SZKOŁĄ NA WIDELCU”. Podejmując różnorodne działania staramy się promować wśród dzieci zdrową dietę, zachęcać do zmian nawyków żywieniowych, pomagamy zrozumieć im potrzebę dbania o własne zdrowie.

  Czytaj więcej...

Akcja Małego Samorządu i Świetlic
Image: Akcja Małego Samorządu i Świetlic

Świetlice oraz Mały Samorząd Uczniowski dziękują za zaangażowanie rodzicom i dzieciom w zbiórkę gier planszowych i puzzli. Jak widać zbiórka przerosła nasze oczekiwania! Już niebawem dzieci będą korzystać z tego, co udało się zebrać.

  Czytaj więcej...

Marta Dembska najlepszym Ekomyślicielem Ostrowa Wielkopolskiego
Image: Marta Dembska najlepszym Ekomyślicielem Ostrowa Wielkopolskiego

 13 marca w SP nr 7 odbyła się XIII edycja konkursu Wiedzy Ekologicznej o tytuł „Najlepszego Ekomyśliciela”.  Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Poszczególne szkoły reprezentowało po trzech uczniów. Uczniowie indywidualnie rozwiązywali test składający się z 40 pytań. Najlepszą okazała się Marta Dembska z klasy VI c i od dziś może się cieszyć tytułem Najlepszego Ekomysliciela.

  Czytaj więcej...

Głosujemy na "Młody Talent Roku" !!!
Image: Głosujemy na "Młody Talent Roku" !!!

Zespół dziewcząt z Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek zwyciężył drużynowo w Finale Krajowym w czwórboju lekkoatletycznym w Inowrocławiu. Jest to największy sukces drużynowy w czwórboju lekkoatletycznym w historii miasta Ostrowa Wlkp. Dziewczęta wystąpiły w składzie: Inga Kanicka, Lena Kanicka, Lena Dąbrówka, Dagmara Adamcio, Oliwia Płonka, Gabriela Cicharzewska.

Szczegóły dot. głosowania na banerze u góry

  

Zwycięstwo uczennic w konkursie "Świetlica szkolna miejscem dla klasyki literatury dziecięcej"
Image: Zwycięstwo uczennic w konkursie "Świetlica szkolna miejscem dla klasyki literatury dziecięcej"

 

13 marca uczennice klasy trzeciej zwyciężyły w miedzyszkolnym konkursie "Świetlica szkolna miejscem dla klasyki literatury dziecięcej", który odbył się w Szkole Podstawowej nr 5. Uczennice do konkursu przygotowywały pani Justyna i pani Mariola. Na początku dzieci rozwiązały krótki test, potem wysłuchały recytacji wiersza. Kolejne zadanie polegało na wylosowaniu fragmentu wiersza, przeczytaniu go kilka razy, a następnie należało go pięknie wyrecytować.

  Czytaj więcej...

Dzień kobiet w klasach najmłodszych
Image: Dzień kobiet w klasach najmłodszych

 

W klasach I-III z okazji Dnia Kobiet, Mały Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najbardziej sympatyczną dziewczynkę. Zadaniem chłopców było wybrać koleżankę z klasy, która zasługuje na to miano. Oto wyniki głosowania: w klasie 1a zwyciężyła Milenka, 1b - Rozalka, 2a - Kinga, 2b - Gabrysia, 2c- Liliana, 3a - Tosia. Serdecznie gratulujemy!

  

Zerówka #wsalezjankach
Image: Zerówka #wsalezjankach

Od roku szkolnego 2018/2019 w szkole istnieje 10-godzinny oddział zerówki. Dzieci uczą się w dużej, pięknej i nowoczesnej sali, wyposażonej w sprzęt multimedialny. Dzieciom oprócz zabawy oferujemy zajęcia edukacyjne oraz zajęcia z rytmiki, angielskiego, religii i basen. Grupa regularnie zaprasza ciekawe osoby: lekarz, kominiarz, górnik, policjant, itp. Do tej pory dzieci brały udział w wycieczkach edukacyjnych do tv Proart, straży pożarnej, mediateki, teatru itp.  Więcej informacji z życia zerówkowiczów znaleźć można na naszym facebooku w albumach zdjęć: https://www.facebook.com/pg/wsalezjankach/photos/   foto 

  Czytaj więcej...

Jakub Adamczak wyróżniony!
Image: Jakub Adamczak wyróżniony!

Uczeń naszej Szkoły Jakub Adamczak (kl. Vb) został wyróżniony podczas XI Międzyszkolnego Konkursu Pianistycznego, który odbył się 7 marca 2019 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. ks. dr J. Surzyńskiego w Kościanie. W konkursie wystąpili młodzi pianiści z 19 szkół muzycznych I stopnia z województw: wielkopolskiego, dolnośląskiego i lubuskiego.

  Czytaj więcej...

Dziewczyny z 2c świętują:)
Image: Dziewczyny z 2c świętują:)

Wspaniała niespodzianka czekała  na dzieci z klasy 2c z okazji Dnia Kobiet. Chłopcy wraz z rodzicami zaprosili dziewczynki na wspólną zabawę do Bajkolandu. Miłe życzenia, wiosenne kwiaty, wybór najsympatyczniejszej dziewczynki, fantastyczna zabawa, na długo pozostaną w naszej pamięci. Pięknie  dziękujemy rodzicom za zorganizowanie święta :) Elżbieta Betka FOTO

  

"Poczytanki" w 1b
Image: "Poczytanki" w 1b

6 marca w ramach ,,Poczytanek" gościliśmy panią Katarzynę Wewiór. Podczas spotkania wysłuchaliśmy kolejnych opowiadań o "Zaginionych skarpetkach". 8 marca odwiedziła nas kolejna mama, pani Agata Pabiszczak.

  Czytaj więcej...
Strona 1 z 12First   Previous   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Next   Ostatni