Szkolny Dzień Matematyki

Categories: | Author: Radosław Pawlak | Posted: 2010-11-11 | Views: 894

Tradycją stało się, że w naszej szkole każdego roku obchodzimy Szkolny Dzień Matematyki. Inspiracją pierwszego Dnia Matematyki był Międzynarodowy Dzień Liczby π, obchodzony 14 marca. Tego roku Szkolny Dzień Matematyki odbył się w naszej szkole 10 listopada 2010 r. Można powiedzieć, że ta data w żaden sposób nie jest związana z liczbą π, a jednak 10 listopada to 314 dzień roku 2010, a więc kolejne cyfry rozwinięcia dziesiętnego liczby π, czyli 3,14.

Tradycją stało się, że w naszej szkole każdego roku obchodzimy Szkolny Dzień Matematyki. Inspiracją pierwszego Dnia Matematyki był Międzynarodowy Dzień Liczby π, obchodzony 14 marca. Tego roku Szkolny Dzień Matematyki odbył się w naszej szkole 10 listopada 2010 r. Można powiedzieć, że ta data w żaden sposób nie jest związana z liczbą π, a jednak. 10 listopada to 314 dzień roku 2010, a więc kolejne cyfry rozwinięcia dziesiętnego liczby π, czyli 3,14.
Tegoroczne obchody Święta Matematyki były związane z przedmiotami matematyczno-przyrodniczymi, a w szczególności z fizyką. Hasłem tego dnia było Dogonić Einsteina - jednego z najwybitniejszych fizyków wszechczasów, laureata nagrody Nobla, twórcy teorii względności. Tego dnia mieliśmy możliwość wysłuchać bardzo ciekawego wykładu pt: Fascynujący świat fizyki niskich temperatur, prowadzonego przez zaproszonego gościa, doc. dr hab. Zbigniewa Trybułę – fizyka. Wykład był połączony z    doświadczeniami na ciekłym azocie, które dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Drugim i ostatnim etapem Dnia Matematyki to praca w grupach, podczas której rozwiązywaliśmy maraton zadaniowy – zestawy zadań z zakresu przedmiotów matematyczno – przyrodniczych oraz składaliśmy bryły z papieru, techniką origamii, ośmiościan foremny.

Print Bookmark and Share

Return to previous page