Zakończenie roku szkolnego 2008/2009


Rajd Pieszy ANTONIN 2009

zobacz fotorelację...


   
  W ostatnich dniach roku szkolnego 2008/2009 sześcioro uczniów z klas III gr.2

 
  1. Marek Sułecki
  2. Sara Mukbel
  3. Tomasz Jarmuszkiewicz
  4. Małgorzata Jarmuszkiewicz
  5. Kinga Chlasta
  6. Jagoda Wasielak

 

 

„rzutem na taśmę” wzięło udział w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Wydawnictwo Szkolne PWN pn. „Show Us What U Can Do”. Warunkiem uczestnictwa było stworzenie reportażu przedstawiającego ich ciekawe umiejętności lub osiągnięcia i przesłanie pracy do Wydawnictwa wraz z opisem w języku angielskim.

Nasi uczniowie stworzyli krótki film. Wykazali się przy tym wielką pomysłowością. Ujawnili także swoje umiejętności w posługiwaniu się  językiem angielskim. Pokazali swoje pasje, młodzieńcze zaangażowanie i… sprawność w operowaniu kamerą i obróbce sfilmowanego materiału.

 

Ku radości nauczyciela i samych uczniów okazało  się, że zdobyli wyróżnienie i przyznano im dyplomy i nagrody w postaci książeczek w języku angielskim oraz pen drive (2 GB) dla każdego z autorów reportażu. Nauczyciela nagrodzono książką z zakresu metodyki nauczania języka angielskiego

Gratulujemy i zachęcamy gimnazjalistów z młodszych klas, aby szli w ich ślady!!!

Gabriela Wardeńska

 


DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

 

Dnia 10 czerwca odbył się w naszym gimnazjum DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH, który  rozpoczęła modlitwa "Ojcze Nasz" w językach angielskim oraz niemieckim. Następnie wystąpili uczniowie kl. VI c pod kierunkiem p. Katarzyny Sadowskiej. Przeprowadzono również konkursy "Noughts & Crosses", przygotowany przez p. Gabrielę Wardeńską, „1 z 10 przeprowadzony przez p. Zofię Szafałowicz oraz konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych opracowany przez p. Kamilę Piaskowską oraz p. Dominikę Strzelec. Nie zabrakło dobrej zabawy – wykonano utwory w języku francuskim, a uczniowie kl. III przygotowali show „Podróże z Magdą...”. Każdy mógł w tym dniu odwiedzić mini-kawiarenkę i zjeść francuskie smakołyki. Zaprezentowali się również uczniowie LO w krótkim skeczu. Dzień zakończyło ogłoszenie wyników konkursów oraz rozdanie nagród. zobacz foto...

 

Magdalena Droszcz


 

 

W kwietniu 2009 dwie uczennice kl. III gr.2

 

 

1.    Daria Gilarska

2.    Edyta Woszczyna

 

oraz 4 uczennice klas I naszego gimnazjum

 

1.    Maja Maciejewska

2.    Liliana Błaszczyk

3.    Marta Tomalak

4.    Anna Jakubowska

 

wzięły udział w europejskim konkursie „Godność dziecka” pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 90, Terapeutyczną Szkołę Podstawową nr 119, Europejskie Stowarzyszenie Miłośników Nauki i Kultury PROGRESSIO oraz Centrum Informacji UNESCO we Wrocławiu.

Celem przeglądu było propagowanie idei jednoczącej się Europy, włączenie dzieci i młodzieży w kształtowanie ogólnoeuropejskich wartości poprzez organizowanie wspólnych projektów, wykorzystanie komputera jako uniwersalnego środka porozumienia, nawiązanie współpracy z młodzieżą i nauczycielami krajów europejskich. Uczennice stworzyły regulaminowe 3-minutowe prezentacje multimedialne w języku angielskim, z ciekawą grafiką i podkładem muzycznym.

 Spośród ok. 600 nadesłanych prac, w tym ponad 50 z zagranicy, nasze uczennice z kl.IIIc zajęły III miejsce.

 1 czerwca 2009 na zaproszenie Organizatorów udaliśmy się do Wrocławia, gdzie w auli Politechniki Wrocławskiej miało miejsce uroczyste wręczenie nagród. Na tę okoliczność udała się tam z nami S.Leokadia Pyzio.

Daria i Edyta zostały obdarowane aparatem fotograficznym, słownikiem pol-ang, klawiaturą komputerową,  skórzanym etui do kart płatniczych i długopisem firmy Parker.

Gabriela Wardeńska


 

   

FESTYN RODZINNY 2009

Dnia 6 czerwca, jak co roku odbył się w naszej szkole FESTYN RODZINNY, którego organizatorem była p. Anna Nowacka-Makowska. Pomimo pochmurnej aury festyn cieszył się powodzeniem ze względu na atrakcje tj. loteria, zabawy zręcznościowe czy konkursy. Podczas festynu, na scenie i poza nią uczniowie prezentowali różne regiony Polski. Przygotowano więc smakowite potrawy regionalnych kuchni. Można było obejrzeć m.in. pokaz fryzur, konkurs karaoke, taniec zbójnicki, taniec sportowy, występy zespołu „Stokrotki” oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Przygodzice”. Ponadto, uczniowie ze szkoły podstawowej zaprezentowali gwarę i pieśni wielkopolskie. Dużą atrakcją był konkurs „Tak to leciało” z udziałem uczniów i nauczycieli. Na zakończenie wystąpiły zespoły „Bosko” i „Hot Strings”, a s. dyrektor Anna Serafin podziękowała wszystkim za przyjęcie zaproszenia na festyn.
Serdecznie dziękujemy wszystkim życzliwym osobom i sponsorom za okazana pomoc.

Już są nowe zdjęcia z leśnej szkoły przetrwania - zapraszamy do galerii

Dnia 25 maja 2009 r. w naszej szkole obchodziliśmy świeto Maryi Wspomożycielki Wiernych. Nasi nauczyciele wraz z uczniami przygotowali szereg niespodzianek takich jak przedstawienie taneczne obrazujące życie Najświętszej Maryi Panny oraz międzyklasowe konkursy wiedzy religijnej, konkursy recytatorskie i wokalne.
W tym dniu obchodziliśmy również imieniny siostry Dyrektor Anny Serafin. W imieniu nauczycieli, uczniów i pracowników szkoły pragniemy złożyć siostrze Dyrektor najserdeczniejsze życzenia:
Życzymy Tobie, byś przez całe swoje życie podążała z ufnością i nadzieją za Panem. Wszystko, co robisz, czyń z młodzieńczą pasją. Ciesz się światem i spotykanymi ludźmi, a Twoje serce niech przepełnia miłość, którą podzielisz się z potrzebującymi. Pielęgnuj w sobie uśmiech, nie zatrać nigdy poczucia humoru. Staraj się słuchać bardziej Boga niż ludzi, a On pokaże Tobie Prawdę i obdarzy swoim błogosławieństwem. Szczęść Boże s. Dyrektor.

Maryja Wspomożycielka Wiernych
w życiu św. Jana Bosko
Św. Jan Bosko (1815-1888) był wielkim czcicielem Maryi Wspomożycielki Wiernych. Szerzył nabożeństwo do Niej rozdając tysiące medalików i obrazków z Jej wizerunkiem, propagując nowennę ku Jej czci, którą sam ułożył, wydając książki, broszurki i czasopisma Jej poświęcone, budując w Turynie okazałą Bazylikę pod Jej wezwaniem, gdzie każda cegła była wyrazem łaski otrzymanej za Jej wstawiennictwem, wreszcie zakładając Zgromadzenie wychowawcze Córek Maryi Wspomożycielki (siostry salezjanki), żywy pomnik wdzięczności wobec Najlepszej z Matek i Potężnej Orędowniczki we wszystkich potrzebach.
 
Ksiądz Bosko rozpoczął nową historię kultu Matki Bożej Wspomożycielki. Żył w czasach bardzo niespokojnych, a dla Kościoła Chrystusowego wręcz groźnych. Dlatego w kulcie Matki Bożej Wspomożycielki widział ratunek. Ona bowiem zawsze była Tą, która skutecznie odpierała wszelkie ataki nieprzyjaciela. Nie zacieśniał jednak kultu Wspomożycielki tylko do wielkich rzeczy. Zdawał sobie dobrze sprawę, że każdy z nas ma swoje troski i potrzeby, że walka toczy się nie tylko na wielkich frontach, ale także o każdą duszę nieśmiertelną. Ksiądz Bosko głęboko wierzył, że nie ma ani jednej łaski, która by nie przeszła przez ręce Maryi. Cokolwiek chcemy od Pana Boga otrzymać, możemy otrzymać za pośrednictwem Wspomożycielki Wiernych.
 
Dzisiaj jest w świecie około 130 sanktuariów Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, gdzie czczony jest wizerunek Madonny Księdza Bosko. Wiele z tych wizerunków zostało już koronowanych. Najgłośniejszym jednak jest obraz Matki Bożej Wspomożycielki w Turynie, wymalowany na zamówienie Księdza Bosko przez artystę Tomasza Lorenzone w 1867 roku. Znajduje się on w Bazylice Maryi Wspomożycielki wybudowanej także przez Księdza Bosko, konsekrowanej w 1868 roku. W 1903 roku obraz Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych zostaje uroczyście koronowany koronami papieskimi.
 
Dnia 5 września 1958 roku, dzięki staraniom ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego, Episkopat Polski wniósł do Stolicy Apostolskiej prośbę o wprowadzenie święta Maryi Wspomożycielki Wiernych - 24 maja - do kalendarza liturgicznego w Polsce. źródło:http://www.adopcja2.salezjanie.pl/intencje/nowenna.php
Finał  Międzygimnazjalnego Konkursu Matematycznego -– rozstrzygnięty!

 „Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat” . Te słowa Galileusza często przewijały się 18 maja 2009 r. w Gimnazjum Sióstr Salezjanek im. św. Jana Bosko w Ostrowie Wielkopolskim, w którym odbył się finał pierwszej edycji  Międzygimnazjalnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas pierwszych  szkół  Miasta i Gminy Ostrów Wielkopolski.
Uczniowie rozwiązywali zadania matematyczne, wykazując się m.in. umiejętnościami obliczeń związanych z jednostkami czasu, stosowania procentów i równań w praktyce, wyobraźni przestrzennej oraz  logicznym i twórczym myśleniem.
Międzygimnazjalna Komisja Konkursowa wyłoniła spośród uczestników finału prawdziwe talenty matematyczne. Pierwsze miejsce zdobył Paweł Łowczowski z Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim- uczeń Hanny Kolińskiej, drugie miejsce Edyta Suska z Gimnazjum Nr 3 w Ostrowie Wielkopolskim – uczennica Ewy Kuszy, kolejne miejsce ex aequo: Roksana Lisiak z Gimnazjum Nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim –uczennica Jarosława Paszkiewicza, Mariusz Malusi i Paweł Jarmuszczak z Gimnazjum Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wielkopolskim     - uczniowie Iwony Pacyny.
 Nagrody ufundowali, sprawujący honorowy patronat, Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego- Radosław Torzyński, Wójt Gminy Ostrów Wielkopolski- Piotr Kuroszczyk oraz Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne.
 Wójt Gminy Ostrów Wielkopolski – Piotr Kuroszczyk, wizytator Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Maria Niedziela, inicjator oraz koordynator Konkursu – doradca metodyczny Maria Wójcicka wręczyli dyplomy i nagrody uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom.
Szczególnie gorąco dziękowano s. Dyrektor Annie Serafin – gospodarzowi Konkursu, Iwonie Pacynie- przewodniczącej Międzygimazjalnej Komisji Konkursowej i Joannie Tomalak – prowadzącej warsztaty dla uczestników Konkursu.
Poza Konkursem, odbyły się ponadto, warsztaty matematyczne dla nauczycieli i uczniów oraz dzięki wsparciu finansowemu Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski wszyscy
poczęstowani zostali słodkościami i kunsztownie wykonanymi kanapkami.
W dwuetapowym Konkursie brało udział 139 uczniów z 11 gimnazjów Miasta i Gminy Ostrów Wielkopolski.
 Gratulujemy Laureatom Konkursu i życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie matematyki.

WYCIECZKA KLASOWA IB

W dniach 13-15 maja 2009r. klasa I b wraz z opiekunami p. Magdą, Beatą i Jolą udali się nad morze. W drodze do Łeby zwiedziliśmy Park Dinozaurów w Rogowie, gdzie wszystkie modele dinozaurów, wykonane z żywicy poliestrowej, przedstawiają prehistoryczne stworzenia w rzeczywistej wielkości a ich wygląd, kształt, rozmiary są zgodne z najnowszymi wynikami badań paleontologicznych.
Łeba to niewielkie miasto ze Słowińskim Parkiem  Narodowym, gdzie dominującym elementem  są liczne jeziora przybrzeżne, wydmy nadmorskie oraz rozległe obszary torfowisk. Przebyliśmy pieszo 10 km aby dotrzeć do najrozleglejszych na wybrzeżu, a zarazem najwyższych wydm ruchomych zwanych "Białymi Górami". Największą atrakcją było turlanie się po wydmach, z których największa ma 42 m. Zamieszkaliśmy w ośrodku wypoczynkowym „STAR”, położonym zaledwie 350 m od morza.
W drodze powrotnej odwiedziliśmy Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku na Kaszubach, gdzie zobaczyliśmy najdłuższą deskę świata, dom do góry nogami, Muzeum Ciesielnictwa, dom Sybiraka, bunkier, a także Kaplicę Jedności Narodowej. Ta wycieczka na długo pozostanie w naszych wspomnieniach ...zobacz foto...
Magdalena Droszcz
 

 

„majOSTaszki”,
W dniach 9-10 maja Ostrów Wielkopolski świętował „majOSTaszki”, które obfitowały w wiele atrakcji. W sobotę uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w widowisku scenicznym w samym centrum miasta - na ostrowskim rynku. "Nasze korzenie są w przeszłości" - to tytuł projektu zorganizowanego przez ostrowskie dzieci i młodzież. Była to wspaniała, pełna ekspresji podróż w przeszłość. Nasi uczniowie przebrani byli w stroje z przełomu XIX/XX wieku. Następnie zgromadzeni na ostrowskim rynku widzowie, uczestnicy spektaklu oraz włodarze miasta majestatycznie przejechali do miejskiego parku, gdzie czekały na nich kolejne atrakcje.

KONKURS RECYTATORSKI POEZJI REGIONALNEJ
CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE
SAMI NIE WIECIE CO POSIADACIE”
[Stanisław Jachowicz]
27 kwietnia 2009r. o g. 10.00. w PublicznymGimnazjum Sióstr Salezjanek im. św. Jana Bosko w Ostrowie Wielkopolskim odbył się KONKURS RECYTATORSKI POEZJI REGIONALNEJ. Główne cele konkursu:
- popularyzowanie dorobku literackiego naszego regionu;
- kształtowanie i rozwijanie zainteresowań poezją regionalną wśród młodego pokolenia;
- aktywne uczestnictwo w kulturze regionu;
- doskonalenie umiejętności recytatorskich wśród uczniów.
UCZESTNIKAMI KONKURSU BYLI uczniowie gimnazjów z całego regionu ostrowskiego. I tak:
1. Pierwsze miejsce zajęła Patrycja Wasiak (Gimnazjum nr 4 w Ostrowie Wlkp.)
2. Drugie miejsce zajęła Anna Franka (Gimnazjum im. Jana Pawła II)
3. Trzecie miejsce zajęła Agata Mucha (Publiczne Gimnazjum Sióstr Salezjanej w Ostrowie Wlkp.)
Koordynatorem konkursu była Iwona Śmiechowska
Jury:
Aleksandra Kiełb-Szawuła, Agnieszka Porczyńska, Iwona Śmiechowska, Wojciech Gawłowski
Konkurs prowadziła Maria Szubert-Kornaszewska

 


V Międzygimnazjalny Konkurs Piosenki Angielskiej
odbył się 21 kwietnia w naszym gimnazjum. Zaproszenie na konkurs przyjęła Pani wiceprezydent Ostrowa Wlkp. Beata Podsadna a na specjalne zaproszenie wystąpił zespół „Hot Strings”. 
 
Wokalne prezentacje uczestników z ośmiu gimnazjów oceniało Jury w składzie: Agnieszka Kocińska – Danielewicz, Iwona Kubiak oraz Łukasz Naczke, które wyłoniło laureatów:
I miejsce - Sandra Brucheiser - Gimnazjum nr 1
II miejsce – Magdalena Gomółka – Gimnazjum nr 3
III miejsce – Paulina Wawrzyniak – Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II Spółdzielni Oświatowej
IV miejsce – Patrycja Cukiernik - Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II Spółdzielni Oświatowej
V miejsce – Julia Podsadna – Gimnazjum ZSSS
VI miejsce – Karolina Janusz – Gimnazjum nr 1
Przyznano również wyróżnienie dla Pauliny Pawlak z gimnazjum w Lamkach.
Laureatki otrzymały nagrody książkowe z wydawnictwa „Longman” oraz dyplomy.     
Konkurs zorganizowała pani Magdalena Droszcz. zobacz foto...
Szkoła Przetrwania 2009

Już są - zobacz foto...


 
VIII Międzygimnazjalny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych
Dnia 2 kwietnia 2009 w Publicznym Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowie Wlkp. odbył się VIII Międzygimnazjalny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych.
Na powitanie uczestnicy konkursu obejrzeli montaż słowno-muzyczny na temat Wielkiej Brytanii przygotowany przez panią Magdę Nowak i uczniów klasy II Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II. Następnie 37 uczniów z klas I, II, i III gimnazjów powiatu ostrowskiego pisało test na temat Wielkiej Brytanii i USA. Z wielką radoœcią informuję, że nasza uczennica z klasy IIIa Magdalena Graczyk zajęła II miejsce! A w pierwszej 10. znalazł się uczeń klasy Ic Marcin Wajs. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!
Gabriela Wardeńska

 

MISTRZ  ORTOGRAFII
19 marca 2009 roku w Gimnazjum Publicznym im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim odbył się finał konkursu ortograficznego "Mistrz Ortografii". Jesteśmy dumni, że w finale znalazła się uczennica naszej szkoły. W ostatnim etapie wzięło udział 18. uczniów z całego regionu ostrowskiego. Nasze gimnazjum reprezentowała Marta Skoczylas (klasa 2c). Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w czerwcu.
 Uczennicę przygotowała Pani Iwona Śmiechowska.
V Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej

 

 
Dnia 26 marca 2009r. odbył się V Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej, w którym wzięło udział 8 uczniów. Jury konkursu w składzie: p. Zofia Szafałowicz, p. Agnieszka Pawlak oraz p. Radosław Pawlak oceniało uczestników, biorąc pod uwagę następujące kryteria: poprawną wymowę, stopień trudności piosenki, umiejętności wokalne i prezentację danego utworu. Organizatorem konkursu była p. Magdalena Droszcz.  
Laureatami zostali :
I miejsce ex aequo: Julia Podsadna (kl. IIIc) oraz Gabriela Szymczak (kl. IIb)
III miejsce: Julia Klimek (kl. IIa) 

Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe i będę reprezentować szkołę na etapie międzygimnazjalnym, który odbędzie się 21 kwietnia w naszym gimnazjum. zobacz foto...

 
 

 AKCJA CHARYTATYWNA
»Nadszedł czas, aby orędzie o Bożym miłosierdziu wlało w ludzkie serca nadzieję i stało się zarzewiem nowej cywilizacji – cywilizacji miłości« [Jan Paweł II, Kraków 2002].
W terminie od 2 do 13 marca 2009 roku miała miejsce akcja charytatywna na terenie czterech gimnazjów ostrowskich Nr 1, 3, im. Papieża Jana Pawła II oraz Sióstr Salezjanek. Jej celem było zebranie możliwie największej ilości artykułów długoterminowej żywności oraz środków czystości dla osób najbardziej potrzebujących, mieszkających na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Pośrednikiem w dotarciu do tych, którzy potrzebują szczególnego wsparcia, stała się grupa charytatywna z parafii św. Antoniego.
Mogłoby się wydawać, że we wspomnianym przedsięwzięciu nie kryje się nic osobliwego. Wszak podobne działania są niewątpliwie podejmowane w naszym mieście przez różne instytucje, a także osoby prywatne. Poruszającym jednak może być fakt, iż pomysł przeprowadzenia akcji charytatywnej był inicjatywą ludzi młodych – uczniów 2 klasy Publicznego Gimnazjum Sióstr Salezjanek im. św. Jana Bosko w Ostrowie Wielkopolskim. Tam też zrodziła się myśl, by dzieło pomocy innym, połączyło także gimnazjalistów innych szkół z Ostrowa. To kolejna cecha podkreślająca specyfikę opisywanego projektu dobroczynności: współdziałanie uczniów i nauczycieli z wyżej wymienionych gimnazjów. Dobrą okazją, by zaobserwować pożytek wynikający z pomysłu młodzieży, były z pewnością trzy momenty.
Pierwszym stały się koncerty w gimnazjum Nr 1 oraz im. Papieża Jana Pawła II, z jakimi zespół » Hot’strings « z gimnazjum Sióstr Salezjanek był gościnnie przyjmowany, co było widoczne w serdecznym przyjęciu przez Dyrekcje szkół i grono pedagogiczne, a w sposób szczególny w entuzjazmie młodych podczas koncertów. Występy miały pomóc rozpropagować akcję w szkołach podczas jej trwania.
Momentami kulminacyjnymi był koncert finałowy »Ofiarowane z serca«, mający miejsce w gimnazjum Sióstr Salezjanek 16 marca oraz przekazanie podczas imprezy wszystkich zebranych z czterech szkół darów przedstawicielowi parafialnej grupy charytatywnej Panu Zbigniewowi Urbaniakowi.
Na koncert zaproszeni zostali uczniowie, nauczyciele oraz Dyrektorzy trzech gimnazjów współdziałających ze sobą podczas dwutygodniowej akcji. Każda z nich miała swój udział w 1, 5 godzinnym programie. Cieszyliśmy się zatem bogactwem talentów, jakim podzielili się z nami uczniowie z kółka teatralnego z gimnazjum Nr 1, z klasy integracyjnej gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II oraz zdolnościami muzycznymi i wokalnymi z gimnazjum Nr 3 oraz Sióstr Salezjanek.
Poniedziałkowy koncert podsumowywał akcję. Był też dobrą okazją, by podziękować wszystkim osobom zaangażowanym, a przede wszystkim miał być wyrazem solidarności z osobami będącymi w potrzebie. Wkład osób występujących i zaangażowanych w imprezę nie jest przeliczalny. Liczymy jednak, że owocuje w nas i drugich doświadczaną i ofiarowywaną z serca dobrocią.
Całość scenografii podczas koncertu dopełniał widok zebranych artykułów. Ich ilość napawała optymizmem i zachęcała na przyszłość.
Po tegorocznej akcji pozostaje w organizatorach przekonanie, aczkolwiek nieśmiałe, że opisane i podobne wydarzenia przyczyniają się w sposób rzeczywisty do zapalania w ludzkich sercach nadziei i pomagają tworzyć nową, trwałą cywilizację – cywilizację miłości. zobacz foto .....
 
Renata Karpiel
 
 Mistrzostwa Miasta i Powiatu w Unihokeju Dziewcząt – Gimnazjada
W dniu 20.03.2009r. organizowaliśmy Mistrzostwa Miasta i Powiatu Ostrowskiego Szkół Gimnazjalnych w Unihokeju w kategorii dziewcząt, które odbyły się w hali sportowej przy ulicy Wańkowicza w Ostrowie Wielkopolskim.
W turnieju udział wzięło 5 zespołów. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” (zwycięstwo – 3 pkt., remis- 1 pkt., przegrana – 0 pkt.). Sędzią zawodów był
p. Rafał Fabiś. Mistrzostwa rozpoczęły się o godz. 10.00, a zakończyły dopiero po godzinie 13.00. i do samego końca trzymały wszystkich w dużym napięciu, ponieważ o zwycięstwie decydowały zdobyte punkty.
 
KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
I MIEJSCE – Publiczne Gimnazjum Sióstr Salezjanek (9 pkt)
II MIEJSCE – Gimnazjum w Odolanowie (8 pkt)
III MIEJSCE – Gimnazjum w Gorzycach. (5 pkt)
IV MIEJSCE – Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II (2 pkt)
V MIEJSCE – Gimnazjum w Sośniach (2 pkt)
Beata Jędrzejewska

 
Wojewódzki Konkurs Recytatorski
18 marca 2009 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się eliminacje rejonowe XXIV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego. W konkursie wzięło udział 30. uczniów. Przedstawicielką Publicznego Gimnazjum Sióstr Salezjanek z Ostrowa Wielkopolskiego była Weronika Zalewska (klasa 2c), która została laureatką konkursu i będzie brała udział w kolejnym etapie-wojewódzkim -w Poznaniu.

    Uczennicę przygotowała Pani Iwona Śmiechowska.

 

PO RAZ KOLEJNY
W GIMNAZJUM SIÓSTR SALEZJANEK ŚWIĘTUJE
KRÓLOWA NAUK

13 marca w naszej szkole odbył się Szkolny Dzień Matematyki pod hasłem „Wielościany półforemne” zorganizowany przez nauczycieli matematyki: Iwonę Pacynę, Joannę Tomalak i Stefana Glinkowskiego. Zajęcia rozpoczęły się od prezentacji multimedialnej i wykładu ucznia klasy III a Mateusza Ponitki, który wprowadził nas w świat wielościanów archimedesowych czyli półforemnych.
Następnie udaliśmy się do sal, gdzie współpracując w grupach wykonywaliśmy siatki brył, a z nich tworzyliśmy kolorowe wielościany – każda klasa inny rodzaj. Po zakończonej pracy odbył się quiz matematyczno – przyrodniczy „Dogonić Einsteina”. Omnibusem nauk ścisłych została Katarzyna Kusterka z klasy III b, a wyróżnienie otrzymała Aleksandra Głowinkowska z klasy I d.
Szkolny Dzień Matematyki, niezależnie od tego, czy ktoś lubi ten przedmiot czy nie, był dowodem na to, że nauka ta może być ciekawa, przyjemna, a także bardzo przydatna (np. w produkcji piłki nożnej nie wykorzystuje się nic innego jak dwudziestościan ścięty, czyli wielościan półforemny). Podsumowując, każdy był bardzo zadowolony z pomysłu naszych nauczycieli, którzy potrafili zaangażować wszystkich uczniów do nauki przez zabawę, a piękne bryły, które były owocem naszej pracy cieszą oczy w gabinetach matematyki.
 
Maja Szeląg
uczennica klasy III c


 

 

I ZIMOWY TURNIEJ SZACHOWY

Dnia 16 lutego 2009 odbył się

I ZIMOWY TURNIEJ SZACHOWY dla gimnazjalistów zorganizowany przez p.Kamilę Piaskowską i p.Gabrielę Wardeńską.
Sędzią Głównym zawodów był p.Zenon Królik.
W Turnieju wzięło udział 7 uczestników.
Rozgrywki odbywały się systemem „każdy z każdym” z ograniczonym czasem- po pół godziny na partię.
GRAND PRIX Turnieju zdobyła Natalia Kopacka z kl.IV c, która przyszła na zawody w zastępstwie swojego chorego brata!!!

Wśród gimnazjalistów

I miejsce zajął Piotr Dziendzielski z kl. III B

II miejsce – Tomasz Wasielewski z kl. III B

III miejsce – z równą ilością punktów zajęli

Maciej Chmura z kl. II B

Marcin Klaczyński z kl. I D


Upominki dla wszystkich zawodników ufundowała p.Katarzyna Kopacka. Serdecznie dziękujemy!

Podczas przerw miedzy rozgrywanymi partiami p.Kamila serwowała herbatę oraz pyszne gofry z bitą śmietaną i rodzynkamiJ

Gratulujemy wszystkim uczestnikom Turnieju i zachęcamy do odwiedzania kawiarenki i szlifowania swoich umiejętności w tej wspaniałej „królewskiej grze” jaką są szachy.

Gabriela Wardeńska - zobacz zdjęcia

 


 

Bal Gimnazjalisty w stylu lat 60

Chcą się uczyć samorządności, ale także mieć wpływ na to, co się dzieje w Ostrowie Wielkopolskim.

Na jednym ze spotkań Młodzieżowej Rady Miasta Ostrowa Wielkopolskiego "padł" pomysł, aby zorganizować  Bal Gimnazjalny mający na celu zintegrowanie się młodzieży z ostrowskich gimnazjów, tak też się stało. Ta wyjątkowa impreza odbyła się 30 stycznia br. w sali kolumnowej Gimnazjum nr 4 im. Powstańców Wielkopolskich. Atrakcją zabawy była muzyka i stroje z lat 60. „Cieszę się, że dzięki Wam, możemy na kilka godzin przenieść się w cudowne kreacje z lat 60 i idealną do tańca muzykę z tamtego okresu” – mówiła pani Beata Podsadna, Zastępca Prezydenta Miasta Ostrowa.  Na balu nie zabrakło także ciekawych konkurencji typu Król i Królowa Balu. „Był to pierwszy sprawdzian naszych umiejętności współdziałania, efekt okazał się być zdumiewający. Mamy nadzieję, że takich pomysłów będzie więcej i wspólnie będziemy działać na rzecz Miasta Ostrowa WIelkopolskiego” – podkreślają „młodzi” Radni

         Mateusz Majchrzak


 

   

Wyjazd do Teatru

6 lutego 2009 roku uczniowie Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek pojechali na przedstawienie Ferdydurke, czyli czas nieuniknionego mordu . Było to jedno z najważniejszych przedstawień przygotowanych przez Teatr w Kaliszu im. Bogusławskiego w sezonie 2007/2008. Podstawą opracowania scenicznego jest pierwsza część ironicznej i parodystycznej powieści Witolda Gombrowicza  Ferdydurke. Kaliska adaptacja w pełen ekspresji sposób ukazuje piekło szkolne, w którym przeciw uczniom sprzysięgły się moce belfersko-rodzicielskie. Ale proces dydaktyczny oparty na skostniałych metodach pedagogicznych może mieć nieprzewidziane skutki. Wpajając fałszywe wzorce moralne, społeczne i narodowe, wywiedzione z podręcznikowych ideologii, szkoła może podżegać do buntu i rodzić chęć odwetu...

Kaliskie opracowanie sceniczne Ferdydurke, czyli czas nieuniknionego mordu zaprezentowane zostało w nowej wersji jako musical z licznymi piosenkami i atrakcyjnymi układami choreograficznymi. Spektakl jako obcowanie z twórczością Gombrowicza jest przygodą intelektualną dla młodzieży szkolnej, dla której stanowić może nie tylko poszerzenie i wzbogacenie podstawowego kursu literatury, lecz także dawać okazję do konfrontacji z własnymi doświadczeniami edukacyjnymi.

Reżyser spektaklu- Wojciech Kościelniak

Uczniowie pozytywnie wypowiadali się na temat spektaklu. Wyjazd do teatru zorganizowała Iwona Śmiechowska przy pomocy wychowawców klas.



   

 

30 stycznia obchodziliśmy święto naszego patrona, św. Jana Bosko. Dzień rozpoczęło uroczyste Słówko przygotowane przez uczniów kl. I d pod kierunkiem s. Renaty Karpiel. Następnie rozpoczął się „Jarmark na Valdocco”, w którym udział wzięli wszyscy gimnazjaliści wraz z opiekunami. Każda  klasopracownia stanowiła inną krainę, w której przeprowadzono najróżniejsze konkursy. Uczniowie pisali wiersze, składali origami, układali fryzury, projektowali stroje a także tańczyli.   

Najwięcej punktów zebrała kl. III a,  która również wygrała konkurs na najbardziej pomysłowy symbol obrazujący osobę i działalność ks. Bosko. Dzień zakończyła msza św. w kościele św. Antoniego.     zobacz zdjęcia >>>


   
 Powiatowy Konkurs Międzyszkolny Wiedzy o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim i Jego Twórczości dla Szkół Gimnazjalnych.

28 stycznia 2009 roku w Bibliotece Publicznej im. Rowińskiego w Ostrowie Wlkp. odbył się...

 Powiatowy Konkurs Międzyszkolny Wiedzy o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim i Jego Twórczości dla Szkół Gimnazjalnych 

PUBLICZE GIMNAZJUM SIÓSTR SALEZJANEK wytypowało sześć osób (dwa zespoły), by te godnie reprezentowały szkołę w konkursie...

PIERWSZY
1. Zuzanna Waliszewska- klasa 2c- test
2. Laura Stachurska- klasa 1b- test
3. Agata Mucha- klasa 1b- recytacja
 
DRUGI 
1. Edyta Woszczyna- klasa 3c- test
2. Agnieszka Radecka- klasa 2b- test
3. Mikołaj Wałęsa- klasa 1b- recytacja
 
Uczennice z pierwszego zespołu: Zuzanna Waliszewska,Laura Stachurska,Agata Mucha były najlepsze i zajęły PIERWSZE miejsce! GRATULUJEMY!
 
obydwa zespoły przygotowała Iwona Śmiechowska

   

Dnia 22 stycznia 2009 roku uczniowie naszego gimnazjum zorganizowali dyskotekę karnawałową. Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia. fot: Igor Turowski

zobacz foto


 

   

BIAŁA SZKOŁA 2009

W dniach 04-09 stycznia 2009 roku grupa młodzieży naszego gimnazjum przebywała na tzw. "Białej Szkole" w miejscowości Zawoja w ośrodku wypoczynkowym "JĘDRUŚ". Podczas tych pięciu dni, nasza grupa korzystała z dwóch wyciągów Wojtek - 450 m, i Mosorny Groń - 1450 m. Ponadto, w ramach wolnego czasu odwidziliśmy Kraków.  W Krakowie oprócz tradycyjnych zakupów, mogliśmy obejrzec film na jednym z największych ekranów 3D w Europie. Wszyscy bawili się dobrze, co widać na zdjęciach umieszczonych w galerii. Dziękujemy naszym opiekunom; p. Radkowi, p. Ani, p. Rafałowi i p. Piotrowi za miłą atmosferę i za zorganizowanie wyjazdu.

zobacz foto


   

JASEŁKA

Świąteczny dzień 19 grudnia rozpoczęły Jasełka przygotowane przez uczniów gimnazjum pod kierunkiem s. Marii Bihun. W przedstawieniu połączono tradycyjny motyw jasełkowy mówiący o Narodzeniu Pańskim z elementami pełnego symboliki moralitetu. Dzięki  postaciom pojawiającym się na scenie widzowie mogli zastanowić się nad problemem grzechu i walki z nim, a także walki z żądzami ziemskimi, którą człowiek toczy każdego dnia. Na zakończenie Julia Podsadna wykonała piosenkę Mietka Szcześniaka „O niebo lepiej”. Następnie przedstawiciele samorządu uczniowskiego złożyli świąteczne życzenia i wszyscy udali się na klasowe Wigilie.   

zobacz foto


 

   

KONCERT KOLĘD 2009

Dnia 15 stycznia odbył się tradycyjnie już koncert kolęd. W koncercie wzięli udział uczniowie Gimnazjum i Szkoły Podstawowej oraz nauczyciele - p. Ania Makowska, Aleksandra Mierzchała, s. Weronika Pasztetnik, Gerard Czaja i Radosław Pawlak. W programie znalazły się kolędy, pastorałki, piosenki świąteczne. Całość okraszona opowiadaniem św. Mikołaja znalazła uznanie licznie zgromadzonej publiczności. Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy za rok.

Fotorelacja


 

   

CHRISTMAS COMPETITION  2008

rozstrzygnięty

 

Dnia 15 grudnia 2008 odbył się w Gimnazjum Szkół Sióstr Salezjanek

pierwszy etap konkursu CHRISTMAS COMPETITION  2008

 

Do konkursu przystąpiło 37 uczniów – zwycięzców eliminacji w poszczególnych grupach  gimnazjalnych, którzy po pisemnym sprawdzeniu wiadomości zdobyli następujące ilości punktów:

 

Imię i nazwisko

pkt/24

Igor Miszkowicz

Paweł Kopacki

Dorota Rusek

Mikołaj Maciejewski

Dawid Marciniak

 Artur Ludwiński
Michał Gostomczyk 
Maciej Chmura
Joanna Stodolska
Mikołaj Ratajczak 
Wirginia Kusza
Agata Zielezińska

Piotr Jaśkowiak

Gąszczak Paweł

Rzeszowski Błażej

Kempa Szymon

Patrycja Sobańska

Oskar Dąbrowski
Wałęsa Mikołaj

Magdalena Graczyk

Jagoda Glapa

Daniel Szlachciak

Filip Drobnica

Łukasz Matysiak

Edyta Woszczyna

Katarzyna Kacprzak

Aleksandra Głowinkowska

Marcin Wajs

Barbara Motylewska

Tomasz Wasielewski

Piotr Dziendzielski

Bartłomiej Nowak

Tomasz Dytfeld

Justyna Puchalska

Elwira Nowicka

Martyna Błoch

20

8

10

20

14,5

11

17

8

17

4

18

22

22

3

19

6

14,5

10

17

24

24

1

21

21

20

17

19

24

14

14,5

11

13

6

7

9

8

 

Do finału zakwalifikowały się trzy osoby, które zdobyły maksymalną ilość punktów:

Magdalena Graczyk i Jagoda Glapa z kl. III oraz Marcin Wajs z kl.I.

 

Dnia 18 grudnia 2008 w obecności Siostry Dyrektor Anny Serafin i wicedyrektor Katarzyny Płonki oraz kilkudziesięcioosobowej publiczności został przeprowadzony Finał Konkursu.

 

W jury zasiadały:

1. mgr Magdalena Droszcz

 

 

 

2. mgr Zofia Szafałowicz

3. mgr Agnieszka Pawlak

 

 

 

 

Finaliści odpowiadali na pytania dotyczące słownictwa i zwyczajów bożonarodzeniowych w Wlk.Brytanii i USA, a także wykazali się znajomością piosenek w języku angielskim o tematyce świątecznej.

 

I miejsce zajął Marcin Wajs, II - Jagoda Glapa, III - Magdalena Graczyk

 

Cała trójka została obdarowana nagrodami książkowymi oraz słodkimi upominkami ufundowanymi przez Wydawnictwo LONGMAN i Księgarnię  Językową  POLANGLO w Ostrowie Wlkp. oraz oryginalnymi Christmas crackers (przywiezionymi wprost z Waszyngtonu!)

 

Konkurs przygotowały Panie Agnieszka Pawlak i Gabriela Wardeńska, która go również prowadziła.

zobacz foto...

 


Konkurs POETYCKIE LISTOPADY

Konkurs POETYCKIE LISTOPADY zorganizowany był przez Młodzieżowy Dom Kultury w Ostrowie Wielkopolskim (ul. Gimnazjalna 5), a adresowany do dzieci i młodzieży piszącej wiersze. Jeśli chodzi o termin- listopad...wybrano tę porę roku, ponieważ to jesień właśnie sprzyja zamyśleniu, zadumie i rozważaniom...

W konkursie wzięli udział nasi uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum. 26 listopada 2008 roku w pałacu w Lewkowie rozdano nagrody.  Wśród laureatów znaleźli się nasi uczniowie.

SZKOŁA PODSTAWOWA
      PIERWSZE MIEJSCE
-     Anna Feruga (opiekun Alicja Zawadzka)
GIMNAZJUM
      PIERWSZE MIEJSCE
Paweł Śniegowski - kl. 2 c (opiekun: Iwona Śmiechowska)
      TRZECIE MIEJSCE
- Dominika Gawłowska  kl. 3 c  (opiekun: Iwona Śmiechowska)

WYRÓŻNIENIE

- Mikołaj Wałęsa


LICEUM
WYRÓŻNIENIE
- Natalia Tołsty - kl. 3a (opiekun: Agnieszka Porczyńska)

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali wcześniej zapoznani z regulaminem konkursu. Dzięki możliwości wzięcia udziału w konkursie POETYCKIE LISTOPADY uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat sztuki pisania poezji. irlandzkiej. Ponadto wzbogacili kulturę słowa, udoskonalili pracę z tekstem jako narzędzie opisu języka i wyrażanie własnych doznań artystycznych. Doskonalili odbiór tekstu literackiego w zakresie, interpretacji, wartościowania i analizy. Udoskonalili także dźwiękową formę wypowiedzi.



   

 Podziękowanie dla darczyńców

W dniu 6 listopada zalana została częśc szkoły. W konsekwencji ponieśliśmy duże straty. Woda zniszczyła wiele akcesorii i pomocy oraz przedmiotów codziennego użytku, w tym: dywany i meble. Częściowo zniszczone zostały urządzenia elektryczne oraz instalacja elektryczna. Bardzo dziękujemy wszystkim tym, którzy wsparli naszą szkołę w tym trudnym momencie i pomogli w odnowieniu i naprawie.

 

DZIĘKUJEMY

 


 

   

SUKCES NASZYCH PŁYWAKÓW

W dniu  21 listopada 2008 r. o godz.9.30 odbyły się Mistrzostwa Rejonu w Pływaniu Szkół  Gimnazjalnych Dziewcząt.
Turniej rozegrany został w Krotoszynie .
W zawodach wzięło udział 6 drużyn reprezentacji Powiatów: Kępno, Ostrzeszów, Krotoszyn, Ostrów .
Z naszego gimnazjum wzięło udział 12 uczennic: Graczyk Magda, Sawczak Kinga, Fluder Joanna, Podsadna Julia, Kacprzak Angelika, Wojcikiewicz Marta, Wasiela Jagoda, Kempa Kinga, Mandecka Klaudia, Szeląg Maja, Płócienniczak Kinga, Wajs Aleksandra.
W ostatecznej klasyfikacji drużyna naszej szkoły zajęła – 3 miejsce z czasem 2.57,08 bijąc rekord z zawodów powiatowych o ponad 11s !
Arkadiusz Powierza


   

W 10. rocznicę śmierci jednego z najwybitniejszych polskich poetów, Sejm podjął przez aklamację uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2008 Rokiem Zbigniewa Herberta.

Inicjatorem ustanowienia "Roku Herberta" był minister kultury
i dziedzictwa narodowego Kazimierz Michał Ujazdowski. W dziesiątą rocznicę śmierci poety Zbigniewa Herberta, jednego z najwybitniejszych pisarzy naszych czasów, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej postanawia oddać hołd artyście, który twórczo nawiązując do wielkiej tradycji europejskiej kultury, wzbogacił ją i wzmocnił.

W dobie kryzysu wartości i bolesnego zwątpienia stał twardo po stronie zasad: w sztuce - kanonu piękna, hierarchii i rzemiosła, w życiu - kodeksów etycznych, jasno odróżniających pojęcia dobra i zła. Dla wielu był pisarzem tragicznym i niezłomnym, uosobieniem wierności - samemu sobie i słowu.


Odważny i niezależny, wyrażał w swej poezji umiłowanie wolności, wiarę w godność jednostki i jej moralną siłę. Patriotyzm rozumiał jako miłość surową, nieidealizującą, wymagającą od tych, którzy ją deklarują, nie tylko poświęcenia, ale i światłej krytyki, nie tylko wzniosłych gestów, lecz przede wszystkim pracy i odpowiedzialności.

Uczniowie wzięli czynny udział w obchodach Dnia Herberta. Uroczyste podsumowanie nastąoiło 20 listopada o g.17.00. Dzień Herberta uatrakcyjnił spektakl wykonany przez uczniów klasy 2c pod kierunkiem Iwony Śmiechowskiej.

zobacz zdjęcia


   

Narodowe Święto Niepodległości – najważniejsze polskie Święto Narodowe, obchodzone co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę Niepodległości w 1918 roku.
Dzień 11 listopada ustanowiono Świętem Narodowym dopiero ustawą z kwietnia 1937 roku, czyli prawie 20 lat po Odzyskaniu Niepodległości.
Do czasu wybuchu II wojny światowej Święto obchodzono tylko dwa razy – w roku 1937 i 1938.
W latach 1939–1944 – podczas okupacji hitlerowskiej oficjalne lub jawne świętowanie, podobnie jak i każde inne przejawy polskości, było niemożliwe.
W roku 1945 władze komunistyczne świętem państwowym uczyniły dzień 22 lipca –
datę podpisania Manifestu PKWN, jako Narodowe Święto Odrodzenia Polski.
Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada przywrócono, ustawą Sejmu IX
kadencji (jeszcze PRL), 21 lutego 1989 roku (w trakcie obrad Okrągłego Stołu).
W czasach komunizmu wielokrotnie organizowane w całym kraju przez opozycję
manifestacje patriotyczne były tego dnia brutalnie tłumione przez oddziały ZOMO, a ich uczestnicy aresztowani przez Służbę Bezpieczeństwa.
Dzień ten jest dniem wolnym od pracy.
Główne obchody, z udziałem najwyższych władz państwowych, odbywają się w Warszawie na placu Józefa Piłsudskiego, przed Grobem Nieznanego Żołnierza.


 

   
SPELLING CONTEST 2008
Dnia 4 listopada odbył się Konkurs Angielskiej Ortografii, w którym udział wzięli uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum. Głównym organizatorem był p. Sławomir Chołuj.

WYNIKI:?
W KATEGORII SENIOR:
I m-ce: Dorota Rusek (kl. I b)
II m-ce: Tomasz Wasielewski (kl. III b)
III m-ce: Mikołaj Maciejewski (kl. II a)

Serdecznie gratulujemy!


   

Dnia 22 października odbyło się uroczyste Ślubowanie kl. I, w którym udział wzięli dyrekcja szkoły, nauczyciele, zaproszeni goście, rodzice oraz pierwszoklasiści. Zebranych powitała siostra dyrektor Anna Serafin. Prowadzącymi część oficjalną byli Magda Gabrysiak i Andrzej Kaczmarek. W części artystycznej zatytułowanej „Szansa na sukces w dobrej szkole” zadaniem każdej z klas I było zaprezentowanie swoich talentów przed komisją konkursową. Uczniowie przedstawili krótkie scenki, śpiewali piosenki oraz tańczyli. Potwierdzeniem przyjęcia do braci uczniowskiej gimnazjum było wręczenie klasom I „gałązek zaufania” przez uczniów klas III. Niesamowitą radość sprawiła pierwszakom prezentacja multimedialna pt. „Nauczyciel też był kiedyś uczniem” ukazująca zdjęcia ich nauczycieli z czasów, gdy zasiadali w ławach szkolnych.


 

   
01.jpg5.jpg1.jpg

Równo 30 lat temu  - 16.10.1978r.  w Watykanie ogłoszono wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Pontyfikat polskiego Papieża, który przyjął imię Jana Pawła II – był szczególny. Bez przesady można bowiem stwierdzić, że był On wielką postacią i miał duży wpływ na kształt dzisiejszego świata.

Dnia 16 października obchodziliśmy DZIEŃ PAPIESKI w naszym gimnazjum. Wspominaliśmy osobę Papieża Jana Pawła II na uroczystym Słówku przygotowanym  przez s. Marię Bihun oraz uczniów gimnazjum i liceum. 

Jego życie było darem dla nas, ludzi jaki podarował nam Bóg. Każda chwila z Janem Pawłem II, każde jego słowo, gest, czy uśmiech był znakiem dla nas na życie. Pragnął byśmy żyli wg jego słów, które były natchnione przez Boga.



DSCF3919.jpg

Dnia 16 października uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w pierwszym w tym roku szkolnym koncercie FILHARMONII KALISKIEJ. Mogliśmy wysłuchać najpiękniejszych utworów klasycznych tj. „Marsza Weselnego” Mendelssohna, „Tańca Węgierskiego” Brahms’a, a także „Habanery” - fragmentu Uwertury z opery „Carmen” Bizet’a, znanej wszystkim z popularnej reklamy telewizyjnej „Ajaxu”. Koncert zakończył Kankan – francuski taniec znany m.in. z operetki „Orfeusz w piekle” Offenbacha.


   
dn.jpg

13 października nasza społeczność szkolna świętowała Dzień Edukacji Narodowej. W tym szczególnym dniu niespodzianki zaskoczyły nie tylko nauczycieli, ale również uczniów. Rozpoczęliśmy od obejrzenia przedstawienia przygotowanego przez klasę II b pod opieką pani Magdaleny Marcinkiewicz i pani Joanny Tomalak. Następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli nauczycielom drewniane medale, które były podziękowaniem za dotychczasową pracę. W tym dniu również uczniowie mogli zabrać głos, prowadząc planowane lekcje i wcielając się w rolę nauczyciela. Na zakończenie wysłuchaliśmy koncertu szkolnego zespołu ,,Hot Strings”, który zaskoczył nas wieloma nowymi przebojami. Niesamowitą niespodziankę uczynili nam nauczyciele, którzy przygotowali niesamowite przedstawienie ,, Kopciuszek”, które dzięki pomysłowym kostiumom rozbawiło uczniów. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy wszystkim nauczycielom owocnej pracy, a uczniom sukcesów w nauce.



zobacz fotorelację

   
dzien-chlopca.jpg
Dzień Chłopca rozpoczęło uroczyste Słówko przygotowane przez
uczennice kl. III a oraz p. Aleksandrę Kreft.

Chłopcom złożono życzenia oraz rozdano symboliczne prezenty-lizaki:)

1.jpg

   

noc-naukowcow.jpg


26 września uczniowie naszego gimnazjum wraz z p. Rafałem Jakubowskim uczestniczyli w europejskim przedsięwzięciu zwanym „Noc Naukowców” w Poznaniu. Razem z nimi pojechały również osoby z innych gimnazjów ( Gorzyce Wielkie, Janków Przygodzki). Uczniowie zobaczyli wiele ciekawych doświadczeń, wykładów i pokazów. W przygotowanie tego włączyły się poznańskie placówki takie jak : Politechnika Poznańska, w której byli nasi uczniowie, Uniwersytet Medyczny oraz Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe. To wydarzenie było nie tylko wspaniałym doświadczeniem dla naszych uczniów, ale również doskonaleniem umiejętności z przedmiotów ścisłych.

 


Wspomnienia z obozu integracyjnego

W dniach 25 - 28 sierpnia uczniowie kl. 1 gimnazjum przebywali na wyjeździe integracyjnym w Przesiece, którego organizatorem była s. Renata Karpiel. Gimnazjaliści udali się w góry pod opieką opiekunów: s. Renaty Karpiel, s. Renaty Marchewki, p. Magdy Droszcz, p. Stefana Glinkowskiego, p. Sylwii Maleszki, p. Agnieszki Pawlak, p. Joasi Tomalak oraz Państwa Anety i Arka Powierzów.   

Już w pierwszym dniu odwiedziła nas s. dyrektor Anna Serafin, która dokonała podziału klas. Następnie przez cztery dni uczniowie poznawali pozostałych uczestników, nowych wychowawców i opiekunów, próbowali odkryć swoją rolę w budowaniu grupy - klasy,  chodzili po górach, rozgrywali mecze, śpiewali i tańczyli.

Wszystkim uczestnikom wyjazdu, a szczególnie tym, którzy okazali nam swą pomoc i tym, którzy dzielnie znosili trudy wędrówki po górach serdecznie DZIĘKUJEMY!

Opiekunowie

Zobacz zdjęcia

Zaloguj,