Przedstawienie "Mały Książę".

  

Koncert Kolęd 2018


24 stycznia odbył się XV Koncert Kolęd. W tym roku wraz z uczniami i nauczycielami wystąpili pani Prezydent Beata Klimek, pan Starosta Paweł Rajski, pan przewodniczący Andrzej Leraczyk oraz pan Sebastian Górski dyrektor OCK. Kolędowali z nami także siostra Lucyna Bieńkowska ze scholą z parafii Ducha Św. w Ostrowie. Wśród wykonawców byli też absolwenci naszego LO - Dariusz Smółka oraz absolwentka gimnazjum Hania Świtała. Gratulujemy naszym nauczycielom: pani Ani Makowskiej, panu Radkowi Pawlakowi, pani Agnieszcze Wielebskiej organizacji Koncertu oraz występującym: pani Oli Mierzchale, pani Nicoletcie Olejniczak, pani Bogusi Jędrzejak, pani Krysi Kalinowskiej i Agnieszce Niesobskiej. W koncercie wystąpili również nasi uczniowie: Miłosz Wielebski, Iga Kasprzak, Zuzia Adamczak, Maja Psiuk, Zuzia Hałas - 1a O, Jan Sikora, Aga Pietrzak - 3a LO, Zosia Kierys, Oskar Skowron - 3b G, Nikodem Wielebski - 2b G, Zuzia Zawielak - 7b, Jan Budkiewicz - 7a, Kamila Walczak - 7c. Gratulujemy i dziękujemy!!! Koncert odbył się w Forum Synagoga. Zobacz foto ...

  

73 Obchody Święta Wyzwolenia Ostrowa Wielkopolskiego.

Dnia 23 stycznia 2018 r. uczniowie naszej szkoły ze sztandarami wzięli udział w 73. obchodach Święta Wyzwolenia Ostrowa Wielkopolskiego. Uroczystości rozpoczęły się od złożenia kwiatów w kwaterze żołnierzy Armii Czerwonej na cmentarzu przy ul. Limanowskiego. Następnie na Rynku urzędnicy, kombatanci i poczty sztandarowe uformowały kolumny, wysłuchali hymnu narodowego i przemówienia Prezydent Miasta. Kolejnym punktem obchodów było złożenie kwiatów pod tablicami, a po złożeniu kwiatów wysłuchanie Roty i pieśni marszowej. Zobacz foto ...

  

Spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp.
Image: Spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp.

Klasy drugie i trzecie miały możliwość spotkania się z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp. Pogadanka dotyczyła Bezpiecznego Internetu.
Powszechny dostęp do Internetu nikogo już nie dziwi, ale chęć dostępu do globalnej sieci – poza oczywistymi korzyściami – niesie ze sobą również zagrożenia. Aby bezpiecznie poruszać się w wirtualnym świecie warto przestrzegać kilku zasad i świadomie korzystać z pomocnych programów, aplikacji oraz oznaczeń. Internet stanowi wszechstronne źródło informacji ,jednak nie może pozostać to obojętne na edukację. Czy będzie to zawsze  pozytywny wpływ? M.in. o tych cyberzagrożeniach rozmawialiśmy na spotkaniu.
W jednej z klas 2 gościliśmy panią z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ostrowie z tematem Asertywnej odmowy. Młodzież dowiedziała się m.in., że asertywność to umiejętność, dzięki której ludzie otwarcie wyrażają swoje myśli, poglądy i przekonania nie lekceważąc uczuć, myśli i poglądów innych. Poznali style zachowania: agresywny, asertywny i uległy. Brali udział w odgrywaniu scenek.

  

Spotkanie klas trzecich z panią z Ośrodka Terapii Uzależnień.
Image: Spotkanie klas trzecich z panią z Ośrodka Terapii Uzależnień.

Na początku stycznia odbyło się w szkole kilka pogadanek profilaktycznych. Do klas trzecich zaprosiliśmy panią z Ośrodka Terapii Uzależnień. Tematem spotkania było uzależnienie od substancji psychoaktywnych ( narkotyki, dopalacze, alkohol).
Na spotkaniu młodzież dowiedziała się  jak niebezpieczne są substancje psychoaktywne, czyli takie, które wpływają na zmianę naszej świadomości. Młodzież miała możliwość wysłuchania bardzo istotnych informacji na temat szkodliwości omawianych specyfików.  Te niebezpieczne substancje, stanowiące zagrożenie dla zdrowia i życia młodzieży. Poważne konsekwencje wynikające z używania tych substancji skłaniają dorosłych – nauczycieli i rodziców – do podejmowania działań mających na celu zapobieganie używaniu tych szczególnie groźnych substancji przez dzieci i młodzież. Dlatego podejmowane są działania profilaktyczne w szkole.

  

Podziękowanie

  

Atypowy
Image: Atypowy

We wtorek 9 stycznia klasa 3a oraz 3b gimnazjum wybrały się na zorganizowaną lekcję w kinie Helios w Kaliszu. Ekranizacja książki pod tytułem „Wonder” napisanej przez R. J. Palacio była wspaniałym doświadczeniem, które ukazało życie niepełnosprawnego chłopca z różnych perspektyw. Projekcja ta była bardzo pouczająca i wzruszająca. Po obejrzeniu filmu klasy miały możliwość porozmawiania z psychologiem o uczuciach i spostrzeżeniach po seansie.
„Cudowny chłopak” to film, który porusza tematy tolerancji, oceniania osób na podstawie wyglądu zewnętrznego. Akceptacja, a raczej jej brak to główny wątek w filmie. August Pullman to chłopiec ze zdeformowaną twarzą, który właśnie wkracza w szkolne życie. Jednak dzieci nie rozumieją, że nie należy śmiać się i poniżać osób innych niż one same. August zostaje odsunięty przez dzieci, które go nie akceptują.
Po rozmowie z psychologiem nabraliśmy pewności co do stwierdzenia, jak ważne jest zrozumienie i szacunek wobec  innych osób. Nigdy nie możemy stwierdzić, jak nasze słowa zostaną odebrane przez adresata. Sytuacja Augusta Pullmana pokazała nam, że każdy z nas ma problemy, z którymi musi się mierzyć. Myślę, że była to bardzo dobra lekcja tolerancji i akceptacji.
Alicja Finger

  

Koleda w szkole.


W dniu 11 stycznia w naszej szkole odbyły się odwiedziny duszpasterskie zwane kolędą. Chrystus w osobie kapłana pobłogosławił wszystkie pomieszczenia. Podczas wizyty księdzu towarzyszyła s. dyrektor oraz ministranci ze szkoły podstawowej i liceum. Zobacz foto ...

  

PODZIĘKOWANIE

PODZIĘKOWANIE ZA WZIĘCIE UDZIAŁU W AKCJI CHARYTATYWNEJ dla Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. św. Józefa w Kaliszu

Pragnę podziękować wszystkim uczniom Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek, którzy włączyli się w akcję charytatywną dla Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. św. Józefa w Kaliszu. Trwała ona od 15 do 22 grudnia 2017 roku. Pomoc była przeznaczona dla dziewcząt, które mieszkają i uczą się w szkole. Uczennice te znajdują się w bardzo trudnej sytuacji materialnej. Dlatego też zgromadzono i przekazano potrzebne im rzeczy. Dary dla Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. św. Józefa w Kaliszu przekazano 22 grudnia 2017 roku na ręce Siostry dyrektor Natalii Wideł. Siostra złożyła podziękowanie dla uczniów naszej szkoły za otrzymaną pomoc.
Iwona Śmiechowska

  

W antrejce na ryczce stoją pyrki w tytce
Image: W antrejce na ryczce stoją pyrki w tytce

Uczniowie klas trzecich uczestniczyli w lekcji muzealnej w Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Zajęcia w przystępny, żartobliwy sposób przeprowadziła dla nas pani Barbara Jarosz. Porównała dawną i obecną mowę potoczną ostrowian, ponadto objaśniała historyczne przyczyny formy ostrowskiej gwary. Dla młodzieży uczącej się języka niemieckiego było to doskonałe ćwiczenie w rozpoznawaniu wpływu języka niemieckiego na słownictwo i stylistykę naszego regionalnego języka. Uczniowie dzięki takiej formie lekcji mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat gwary ostrowskiej, a także usłyszeć słowa, które towarzyszą nam na co dzień w rozmowie z rodzicami lub dziadkami.

  
Strona 8 z 16First   Previous   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  Next   Ostatni   
Enter Title
 
Hover here, then click toolbar to edit content