Archiwum rok 2012/2013

Grand Prix w czwórboju lekkoatletycznym.

Categories: | Author: Admin SP | Posted: 2013-06-10 | Views: 656

Dobiegło końca Grand Prix w czwórboju lekkoatletycznym szkół podstawowych. Składało się ono z czterech serii, z czego dwie odbyły się jesienią, a dwie wiosną. Organizatorem tej imprezy była fundacja „Promocja Zdrowia“ oraz Ostrowski Szkolny Związek Sportowy, a wszystkie zawody odbywały się na obiekcie Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim. W skład czwórboju wchodziły następujące konkurencje: skok w dal, bieg na 60 m., rzut piłeczką palantową oraz bieg długi – dziewczynki biegały na 600 m., natomiast chłopcy na 1000 m.

Doskonałą formę podczas tych zawodów zaprezentowali uczniowie naszej szkoły. Dziewczynki w klasyfikacji generalnej wywalczyły drugie miejsce, natomiast chłopcy okazali się bezkonkurencyjni i zajęli pierwszą pozycję. W ogólnej klasyfikacji wszystkich szkół uplasowaliśmy się na drugim stopniu podium. Najwięcej punktów dla naszej reprezentacji wywalczył Michał Falis, który okazał się być najlepszym zawodnikiem w skoku w dal oraz biegu na 60 m. Oprócz niego na podium za skok w dal staneli Jan Poluszczyk oraz Paweł Cellmer. Na dystansie 1000 m. najszybszy był Maksymilian Jończak.
Bardzo dobrze wystąpiły również dziewczyny z naszej szkoły. Najwięcej punktów zdobyła Natalia Karolewska, która w klasyfikacji generalnej biegu na 60 m. uplasowała się na trzecim miejscu. Na tym samym stopniu podium staneła Chantal Laskowska, która dobrze biegała na 600 m.
Warto zaznaczyć, że każda osoba, która wystartowała w Grand Prix dołożyła cegiełkę do tego sukcesu.
Reprezentacja naszej szkoły występowała w następującym składzie: Natalia Karolewska, Chantal Laskowska, Olga Kalina, Eliza Libudzic, Jessica Kryjom, Aleksandra Borkowska, Katarzyna Nowak, Maksymilian Gawarecki, Paweł Cellmer, Michał Falis, Dawid Majchrzak, Jakub Mrula, Jan Poluszczyk, Maksymilian Jończak.