Archiwum rok 2012/2013

Bieg Niepodległości

Categories: | Author: Admin SP | Posted: 2012-10-29 | Views: 671

W niedzielę 28 października 2012 roku na ostrowskim Rynku odbył się 50 Jubileuszowy Bieg Niepodległości. Bieg główny na dystansie 10 km rozpoczął się w samo południe, natomiast wcześniej rywalizowały dzieci i młodzież szkolna na dystansie 600 m. Trasa biegu prowadziła ulicami: Rynek – Raszkowska – Plac 23 Stycznia – Kolejowa – Wrocławska – Rynek. Biegaczy nie przestraszyła niska temperatura ani śnieg leżący na ulicach. Zobacz galerię.

Wśród uczestników biegów młodzieżowych znalazło się 19 reprezentantów Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wielkopolskim. O godzinie 10.00 rozpoczął się pierwszy bieg w kategorii dziewcząt z rocznika 2002 i młodszych. W tym biegu wystąpiły 3 nasze reprezentantki: Idalia Walkowiak, która zajęła bardzo dobrą 7 pozycję, Maja Marcinkowska oraz Anna Mikołajczyk, sklasyfikowane odpowiednio na 28 i 29 miejscu. Wszystkie dziewczyny uczęszczają do klasy IV A.
Następni na starcie ustawili się chłopcy w tym samym wieku. W tym biegu wystartowało 3 naszych zawodników: Szymon Sadło i Jakub Kurtyka, obaj z klasy IV C oraz Mikołaj Hofmański z klasy IV B. Doskonały rezultat uzyskał Szymon Sadło, który wywalczył 3 miejsce. Jakub Kurtyka ukończył bieg na 27 miejscu, a Mikołaj Hofmański był 29.
O godzinie 10.30 ponownie rywalizowały dziewczęta, tym razem z rocznika 2000 i młodsze. Na starcie pojawiło się 6 reprezentantek Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek: Jako 13 bieg ukończyła Jessica Kryjom z klasy VI A, 18 miejsce zajęła Natalia Karolewska z klasy V A, 23 była Weronika Pakuła, 24 Dominika Klósak – obie z klasy VI B. Na 43 miejscu sklasyfikowana została Katarzyna Nowak, natomiast na pozycji 47 Natalia Rynowiecka z klasy VI A.
Ostatni bieg na poziomie szkół podstawowych odbył się o godzinie 10.45, w którym startowali chłopcy z klas V – VI. W tym biegu nasza reprezentacja liczyła 7 osób. 17 pozycję zajął Maciej Sajnaj z klasy VI A, Paweł Cellmer z klasy VI C był 28, Kacper Kąkol z kalsy VI A zajął miejsce 29, 35 pozycję wywalczył Michał Nawrocki z klasy VI A, 43 był Tomasz Urbankiewicz z klasy VI C. Na pozycji 53 sklasyfikowany został Kacper Sukiennicki z klasy VI A, natomiast na miejscu 56 bieg ukończył Bartosz Korzański z klasy VI C.
    Warto zaznaczyć, że na poziomie gimnazjów wystartowało dwoje uczniów naszej szkoły, którzy spisali się bardzo dobrze. Wśród dziewcząt 2 miejsce zajęła Gabriela Kuroszczyk, natomiast wsród chłopców 2 pozycję zajął Dawid Świtoń.
Po zakończeniu biegu wczyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale za udział w biegu, a najlepsi zostali nagrodzeni pucharami. Organizatorzy przygotowali także dla uczestników ciepły posiłek oraz napoje.