Archiwum rok 2013/2014

51. Bieg Republiki Ostrowskiej

Categories: | Author: Admin SP | Posted: 2013-10-30 | Views: 825

46 uczniów naszej szkoły spędziło piękny niedzielny poranek na ostrowskim Rynku, gdzie brali udział w 51. Biegu Republiki Ostrowskiej. W tym roku zapisanych zostało niespełna pięciuset uczestników do biegów młodzieżowych, co jest rekordem frekwencji. Uczniowie szkół podstawowych zmagali się na dystansie 600 m.
W pierwszym biegu rywalizowały dziewczyny z klas trzecich i czwartych. Najszybsza nasza uczennica – Aleksandra Kasprzak z klasy IV a zajęła 10. miejsce, natomiast Dobrosława Pacyna uplasowała się na miejscu 13, a zaraz za nią na metę przybiegła Gabriela Stasiak.

Następni na linii startu ustawili się chłopcy w tym samym wieku. Najlepszy okazał się uczeń naszej szkoły Damian Drozdowski z klasy IV a, który zwyciężył bezapelacyjnie. Jako piąty linię mety minął Jakub Szymczak.
Trzeci bieg to zmagania dziewcząt z klas piątych i szóstych. Na starcie stanęło 110 zawodniczek, w tym 22 reprezentantki naszej szkoły. Bardzo wysokie 4. miejsce zajęła Karolina Sobczak z klasy VI b.
W ostatnim biegu dla szkół podstawowych zmagali się chłopcy z klas piątych i szóstych. Nasz najszybszy zawodnik zajął 4. pozycję, a był nim Maksymilian Jończak z klasy VI a. Na 10. miejscu bieg ukończył Jakub Urban.
Każdy z uczestników otrzymał pamiątowy medal, a organizatorzy przygotowali też dla wszystkich wodę do picia oraz ciepły posiłek.
Warto zaznaczyć, że w rywalizacji gimanzjalistek zwyciężyła Gabriela Kuroszczyk, natomiast wśród gimanzjalistów 2. miejsce wywalczył Michał Zemski.
Lista uczniów, którzy wzięli udział w 51. Biegu Republiki Ostrowskiej: Gabriela Stasiak, Katarzyna Gąszczak, Aleksandra Kasprzak, Dobrosława Pacyna, Kinga Woźniak, Julia Gibasiewicz, Natalia Karolewska, Karolina Sobczak, Magdalena Sobczak, Martyna Szymczak, Nadia Mieloch, Anna Mikołajczyk, Maja Marcinkowska, Zuzanna Domal, Maria Budzińska, Idalia Walkowiak, Anna Maria Frąszczak, Olga Kalina, Klaudia Szyszka, Zuzanna Adamczak, Zuzanna Zuszek, Katarzyna Ceglarek, Maja Tyrna, Zofia Zimna, Chantal Laskowska, Maria Adamiak, Laura Lubojańska, Maja Bogacka, Jakub Szymczak, Damian Drozdowski, Marek Jankowski, Michał Jurczak, Julien Laskowski, Igor Kaźmierczak, Julian Poluszczyk, Mikołaj Szych, Cyprian Adamcio, Patryk Kujawa, Wojciech Jankowski, Jakub Urban, Bartosz Baura, Maksymialn Jończak, Przemysław Jędrzejak, Daniel Ziętkiewicz, Narbert Bartoszek, Mikołaj Hofmański.
Opiekę nad uczniami naszej szkoły sprawowali nauczyciele wychowania fizycznego: p. Przemysław Szymczak oraz p. Dominik Kaszuba.