Archiwum rok 2013/2014

Scrabble rządzą - III miejsce prosto z Kutna

Categories: | Author: Admin SP | Posted: 2014-06-02 | Views: 689

Nasza szkoła zajęła III miejsce w Polsce podczas  XII Ogólnopolskich Mistrzostw Szkół w Scrabble. W dniu 30 maja 2014 r. dziewczyny z klasy VI B: Paulina Nowak - Maślińska i Małgorzata Porczyńska  stanęły na podium  po turnieju słownych potyczek. Zobacz zdjęcia

Najlepsze drużyny z całej Polski od lat spotykają się w Kutnie , a w tym roku udział wzięło aż 57 szkół z 6 województw. Rozgrywki  odbywały się w parach i trwały niemal cały dzień  (10.00 - 17.00). Było też coś dla ciała – obiad i dla ducha – nagrody.  Opiekunem podczas turnieju  była Pani Sylwia Maleszka. W czasie gdy uczniowie z całej Polski rozgrywali literowy turniej, opiekunowie  wysłuchali wykładów o znaczeniu mleka i produktów mlecznych w diecie dzieci i młodzieży.   Każdy uczestnik zawodów grał 5 razy. Walka była niezwykle zacięta, a słowa wyrastały na planszach jak grzyby po deszczu.  Nasza salezjańska  reprezentacja grała miedzy innymi z drużyną z Radomia i z Łodzi.  Po I rundzie nasze dziewczyny były 5, po II – 3, natomiast po III - 4, a po IV znowu 5. Ostateczny wynik sprawił, że stanęły na podium. Propagatorką  scrabbli w szkole jest Pani Sylwia Maleszka, a szkolne rozgrywki scrabblowe odbywają się w każdy poniedziałek od 15:00. Jeśli chcesz poszerzyć słownictwo i spędzić czas w wyjątkowej atmosferze  zapraszamy.