Mode:
Archiwum rok 2014/2015

Nasi lekkoatleci w formie

Categories: | Author: Admin SP | Posted: 2014-10-18 | Views: 420

Wspaniale zaprezentowali się nasi uczniowie w indywidualnych zawodach lekkoatletycznych uczniów szkół podstawowych miasta Ostrowa Wlkp., zajęli bowiem 6 medalowych miejsc. Zawody odbyły się na nowym obiekcie sportowym przy SP nr 7. foto

Każdy zawodnik mógł wystartować w dwóch wybranych przez siebie konkurencjach. Jako pierwszy zaprezentował się Jakub Szymczak (Va) w rzucie piłeczką palantową, któremu rzut na odległość 50 m. dał I miejsce. Chwilę później w tej samej konkurencji bezkonkurencyjna okazała się Zosia Buszewska (VIb) z wynikiem – 40 m. Skok w dal również przyniósł nam dwa medale. W rywalizacji dziewcząt Marta Kołodziej (Vc) skokiem na odległość  3,97 m. zajęła II miejsce, a wśród chłopców III miejsce zajął Jakub Szymczak (Va) – 4,18 m. Zawody kończyły się biegami na dystansach 1000 m. chłopcy i 600 m. dziewczęta. Również tutaj zaznaczyliśmy swoją obecność. Zosia Buszewska (Vb) zakończyła bieg na I miejscu uzyskując na mecie ogromną przewagę nad rywalkami, natomiast Damian Drozdowski (Va) zajął II miejsce tracąc do zwycięzcy zaledwie 2 sekundy. W zawodach wystąpił również Marek Jankowski, który w swoich konkurencjach zajmował miejsca w pierwszej dziesiątce.  GRATULACJE !!!