Mode:
Archiwum rok 2014/2015

Mali Olimpijczycy z medalami.

Categories: | Author: Admin SP | Posted: 2015-06-22 | Views: 594

W sobotę 20. czerwca grupa naszych uczniów uczestniczyła w „Małych Ostrowskich Igrzyskach“. Zawody odbyły się na obiekcie Szkoły Podstawowej nr 1. Równolegle odbywał się turniej piłki nożnej (do którego wcześniej nasi zawodnicy wygrali eliminacje) oraz zawody lekkoatletyczne. Okazało się, że nasi uczniowie są w wysokiej formie, co zostało potwierdzone przez liczne zdobycie medali. foto

W biegu na 60 m. chłopców klas czwartych brązowy medal wywalczył Jakub Wójcik z klasy 4 c. Na tym samym dystansie rywalizowali uczniowie klas piątych i szóstych. Wśród dziewcząt bezkonkurencyjna była Aleksandra Wicenciak z klasy V b, a Julien Laskowski z tej samej klasy zdobył brązowy medal. W biegach na dystansie 200 m. ponownie bardzo dobrze wystartowali nasi reprezentanci. Brązowe medale wywalczyli Dobrosława Pacyna z klasy V a oraz Mateusz Jaś z klasy IV a. Najszybszy wśród chłopców klas piątych i szóstych był Damian Drozdowski. Biegi długie to kolejne medale naszych zawodników. Aleksandra Kasprzak z klasy V a wywalczyła brązowy madal, podobnie jak Marek Jankowski z klasy V b na dystansie 1000 m. Nasi zawodnicy brali również udział w skoku w dal. Inga Kanicka z klasy IV a zdobyła srebrny medal, natomiast najdalej wśród dziewcząt klas V-VI skoczyła Marta Kołodziej z klasy V c. Wśród chłopców brązowy medal wywalczył Norbert Peśla z klasy V a. Na koniec zmagań lekkoatletycznych zaplanowano biegi sztafetowe. Nasi uczniowie wystartowali w biegu 4 x 200 m. w skladzie: Inga Kanicka, Marta Kołodziej, Damian Drozdowski oraz Wiktor Bizan. Nasza reprezentacja okazała się najlepsza i na szyjach zawodników zawisły kolejne złote medale.
Nieco słabszą formę tego dnia zaprezentowali nasi piłkarze, kończąc turniej na czwartej pozycji, ale nie można im odmówić ambicji i woli walki.
Pełny skład naszej reprezentacji to: Vanessa Zwada, Amelia Bystrzycka, Inga Kanicka, Marta Kołodziej, Aleksandra Kasprzak, Dobrosława Pacyna, Aleksandra Wicenciak, Jakub Wójcik, Julien Laskowski, Mateusz Jaś, Damian Drozdowski, Marek Jankowski, Szymon Kubacki, Norbert Peśla, Jakub Mielcarek, Nikodem Wielebski, Wiktor Bizan, Filip Wieczorkiewicz, Mikołaj Szych, Jakub Kurtyka.
Należy podkreślić, że „Małe Ostrowskie Igrzyska“ były zorganizowane w dużym rozmachem. Każdy uczestnik otrzymał upominek i poczęstunek, a całe zawody przebiegły w miłej i sportowej atmosferze. Za udział w zawodach otrzymaliśmy piłkę.