Archiwum rok 2016/2017

Pływacy rywalizowali w Poznaniu.

Categories: | Author: Admin SP | Posted: 2016-11-10 | Views: 505

Pływacka reprezentacja naszej szkoły wybrała się 7. listopada do Poznania na Finał Wojewódzki w Pływaniu Drużynowym i Indywidualnym. Zawody odbyły się na „Termach Maltańskich“ -  pięknym obiekcie, który zrobił na naszych zawodnikach ogromne wrażenie. foto

W tym roku zmieniła się formuła zawodów, ponieważ oprócz zmagań drużynowych, zawodnicy rywalizowali także indywidualnie.
Jak się okazało mamy bardzo dobrych pływaków. Sztafeta dziewcząt zajęła 22. miejsce uzyskując czas 2:54,06, natomiast chłopcy uplasowali się na 20. pozycji z czasem 2:51,90. Startowało 46 szkół.
Największe sukcesy zanotowaliśmy jednak w zawodach indywidualnych. Zofia Gmurek z klasy VI b zajęła 8. miejsce w stylu klasycznym, Krzysztof Kurzawski z klasy VI b wywalczył 8. pozycję w stylu grzbietowym, natomiast Szymon Budzyński z klasy VI c uplasował się na 9. miejscu w stylu klasycznym. Bardzo dobry występ zanotowała także Oliwia Płonka z klasy IV a, zajmując 15. pozycję w stylu klasycznym, Alicja Przybylska z klasy IV a była 19. w stylu grzbietowym, natomiast Kalina Wasiak z klasy VI a uplasowała się na 19. pozycji w stylu dowolnym. Wsród chłopców świetnie wypadł Kacper Szyszka z klasy IV a, który wywalczył 12. miejsce w stylu klasycznym, a Jasiu Frąszczak był 23. w stylu dowolnym.
Każdy startujący zawodnik swoim występem zbierał punkty dla naszej drużyny. Dziewczęta uzbierały ich 538, co dało nam bardzo dobre 14. miejsce w klasyfikacji drużynowej, natomiast chłopcy zdobyli 520 punktów, dzięki czemu uplasowali się na 18. pozycji.
Nasza reprezentacja wystąpiła w następującym składzie: Zofia Gmurek, Sandra Grzeszczyk, Gabriela Cicharzewska, Wiktoria Pietrzak, Oliwia Płonka, Alicja Przybylska, Kalina Wasiak, Maja Lewińska, Kacper Szyszka, Jakub Jędrzejewski (III c), Jakub Jędrzejewski (VI b), Jan Budkiewicz, Jan Frąszczak, Stanisław Karbowski, Patryk Dudek, Szymon Budzyński oraz Krzysztof Kurzawski. Opiekunem był p. Dominik Kaszuba.
Po całym dniu spędzonym na poznańskim basenie wróciliśmy zmęczeni, lecz zadowoleni i już myślimy o kolejnych zmaganiach.