Archiwum rok 2016/2017

Dagmara Adamcio z kl 5c została Mistrzynią Powiatu Ostrowskiego w Lekkiej Atletyce.

Categories: | Author: Admin SP | Posted: 2017-05-22 | Views: 588

Wspaniale zaprezentowali się nasi lekkoatleci na piątkowych zawodach Sp w lekkiej atletyce. Zawody odbyły się 19 maja na stadionie Stali Ostrów. Były to już XI Mistrzostwa Powiatu Sp w LA. Do rywalizacji przystąpiło kilka szkół z powiatu ostrowskiego. Każdy zawodnik rywalizował w dwóch wybranych przez siebie konkurencjach np. bieg na 60 i skok w dal.  foto

Nasza grupa reprezentująca szkołę liczyła 16 osób. Każdy z nich mógł spróbować swoich sił w danej konkurencji. Wynik każdego zawodnika był przeliczany na pkt,  osoba z największą ilością pkt, po dwóch konkurencjach zdobywała Puchar Starosty Ostrowskiego. Tą szczęśliwą osobą okazała się właśnie Dagmara, zdobywając ponad 200 pkt. po dwóch konkurencjach co dało jej I miejsce pośród wszystkich zawodniczek. Dagmara zdobyła I m. w skoku w dal i II m. w biegu na 60 m.
W poszczególnych konkurencjach, też mieliśmy sukcesy. I m. na 60 metrów oraz I miejsce na 300 metrów zdobyła Inga Kanicka z klasy 6 a. Patrycja Serafin z klasy 6 a, zdobyła III m. w biegu na 300 metrów, Gabrysia Cicharzewska z kl. 6 a zrobiła nam niespodziankę i debiutując w skoku wzwyż, wywalczyła I m. skacząc 1.15 m. Byli z nami też chłopcy, Jaś Mateusz z kl. 6 a w biegu na 1000 m z niewielką stratą zdobył IV m. Swoich sił na zawodach spróbowali również inni uczniowie naszej szkoły: Oliwia Płonka, Kacper Mielniczek, Lena Kanicka, Karolina Wicenciak, Iga Lewińska, Zosia Lis, Dawid Hyla, Amelia Gibasiewicz, Szymon Kubacki, Julia Majchrzak, Zosia Gmurek.
Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za wspaniałą walkę o jak najlepszy wynik.