Archiwum - rok 2017/2018

Pływacy popłynęli z dobrymi rezultatami.

Categories: | Author: Admin SP | Posted: 2017-11-20 | Views: 546

Pływacka reprezentacja naszej szkoły wybrała się 16. listopada do Poznania na Finał Wojewódzki w Pływaniu Drużynowym i Indywidualnym. Zawody odbyły się na „Termach Maltańskich“. Jak się okazało mamy bardzo dobrych pływaków. Sztafeta dziewcząt zajęła 17. miejsce uzyskując czas 2:51, natomiast chłopcy uplasowali się na 22. pozycji z czasem 2:54.

Startowały 42 szkoły.
Największe sukcesy zanotowaliśmy jednak w zawodach indywidualnych. Jasiu Frąszczak z klasy IV d zajął wyśmienite 6. miejsce w stylu klasycznym, Klaudia Rucińska z klasy IV a wywalczyła 11. pozycję w stylu grzbietowym, Amelia Szewczyk z klasy III c uplasowała się na 12. miejscu w stylu klasycznym, natomiast Antonina Frąszczak z klasy III d zajęła 13. miejsce w stylu grzbietowym. Bardzo dobry występ zanotowali także: Jakub Jędrzejewski z klasy IV c, który wywalczył 15. pozycję w stylu grzbietowym, Zofia Lis z klasy VI b zajęła 18. miejsce w stylu klasycznym, Oliwia Płonka z klasy V a uplasowała się na 19. pozycji w stylu klasycznym, natomiast Alicja Przybylska z klasy V a była 19. w stylu grzbietowym.
Każdy startujący zawodnik swoim występem zbierał punkty dla naszej drużyny. Dziewczęta uzbierały ich 573, co dało nam bardzo dobre 10. miejsce w klasyfikacji drużynowej, natomiast chłopcy zdobyli 468 punktów, dzięki czemu uplasowali się na 24. pozycji.
Nasza reprezentacja wystąpiła w następującym składzie: Sandra Grzeszczyk, Gabriela Cicharzewska, Oliwia Płonka, Alicja Przybylska, Zofia Lis, Antonina Frąszczak, Kaludia Rucińska, Amelia Szewczyk, Kacper Szyszka, Jakub Jędrzejewski, Jan Budkiewicz, Jan Frąszczak, Patryk Dudek, Jakub Marchwicki, Franciszek Lis, Mateusz Bilski oraz Stanisław Gmurek.
Po całym dniu spędzonym na poznańskim basenie wróciliśmy zmęczeni, lecz zadowoleni i już myślimy o kolejnych zmaganiach.