Archiwum - rok 2017/2018

DZIEWCZYNY Z „SALEZJANEK” MISTRZYNIAMI POLSKI W CZWÓRBOJU!!!

Categories: | Author: Marta Michalak | Posted: 2018-06-17 | Views: 608

Z workiem medali wróciły nasze dziewczyny z Mistrzostw Polski w Czwórboju Lekkoatletycznym, które w dniach 13-15 czerwca odbywały się w Inowrocławiu. Wszystko zaczęło się od znakomitego biegu Ingi Kanickiej na 60 m pierwszego dnia w sesji porannej i srebrnego medalu. Sesja popołudniowa przyniosła nam kolejne dwa medale - oba w skoku w dal. foto

Inga Kanicka zdobyła złoto z niesamowitym wynikiem 5.60 m, a Dagmara Adamcio brąz skacząc 5m 11 cm. Następny dzień przyniósł kolejne podia - Lena Dąbrówka w biegu na dystansie 600 m z niewiarygodnym wynikiem 1.43.29 min. zdobyła złoty medal, a Inga Kanicka z rekordem życiowym 1.47.90 min. brązowy. Dagmara Adamcio zajęła 4 miejsce tracąc do koleżanki z drużyny 0.01 sek.

W klasyfikacji łącznej dziewczyny zdobyły 1649 pkt., co dało złoty medal i tytuł Mistrzyń Polski w Czwórboju Lekkoatletycznym.

Jest to najlepszy wynik w historii czwórboju osiągnięty przez ostrowską szkołę.

Chcieliśmy podziękować za wsparcie umożliwiające wyjazd na te mistrzostwa RADZIE RODZICÓW SZKOŁY, SL SALOS RP oraz PANU MARCINOWI GRZEGOROWSKIEMU Firma MOZZISERWICE. Podziękowania również dla OSTROWSKIEGO SZKOLNEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO za transport oraz dla RODZICÓW ZAWODNICZEK za ogólnie pojętą współpracę.

Opiekunowie dziewcząt: Monika Kaźmierczak i Przemysław Szymczak