Archiwum 2011/2012

Sukces biegaczy.

Categories: | Author: Admin SP | Posted: 2012-04-23 | Views: 743

Bardzo udany występ zanotowała reprezentacja naszej szkoły w XXVII Biegach Przełajowych o Puchar Klubu Olimpijczyka przy Szkole Podstawowej nr 5, które odbyły się 17 kwietnia 2012 roku na terenie Parku Bractwa Kurkowego w Ostrowie Wielkopolskim. W zawodach tych udział wzięły 24 osoby z naszej szkoły – 11 dziewcząt i 13 chłopców z klas IV – VI. Ze wszystkich sześciu biegów, które odbyły się tego dnia, aż w trzech triumfowali uczniowie z naszej szkoły. W biegu dziewcząt z klas IV na dystansie 450 m. zwyciężyła Chantal Laskowska z klasy 4c, wśród chłopców z klas IV najlepszy okazał się Dawid Majchrzak z klasy 4c, natomiast zwycięzcą biegu chłopców z klas V na dystansie 550 m. został Maksymilian Gawarecki z klasy Va. Wkrótce foto relacja w galerii.

Bieg dziewcząt z klas V na wysokim IV miejscu ukończyła Agnieszka Kopacka z klasy Vb. W biegu dziewcząt z klas VI na dystansie 750 m. bardzo dobre V miejsce wywalczyła Wiktoria Solarska z klasy VIa, a wsród chłopców Tomasz Jankowski z klasy VIc zdobył brązowy medal.
Ponadto nasza reprezentacja zajęła II miejsce w klasyfikacji drużynowej, ustępując miejsca tylko Szkole Podstawowej nr 5.
Zaraz po zakończeniu zawodów organizatorzy przygotowali niespodziankę dla uczestników w postaci losowania nagród. Wielu uczniom z naszej szkoły dopisało szczęście i wrócili do domów z upominkami. Poza tym każdy zawodnik został poczęstowany kiełbaską.
Na sam koniec zaplanowana była uroczystość wręczenia medali i dyplomów dla najlepszych zawodników, poza tym każda osoba, która startowała w zawodach otrzymała dyplom za udział.