Kryteria wyboru uczniów do wyjazdów zagranicznych w ramach projektu Comenius
 


 

1.Warunkiem koniecznym do udziału w wyjeździe jest gotowość przyjęcia gości ze szkół partnerskich.

2. Uczniowie będą wybierani na podstawie liczby uzyskanych punktów.

3.Uczniowie zbierają punkty w następujący sposób:

a) Zaangażowanie w działania projektowe,
od 1 do  3 punktów  za każde działanie projektowe  w zależności od jakości  działania

b) Prowadzenie korespondencji z uczniem ze szkoły partnerskiej
2 punkty

c) Ocena z języka obcego
3 pkt za celujący 6,
2 pkt za bardzo dobry 5,
1 pkt za dobry 4

d) Ocena z zachowania
3 pkt za wzorowe ,
2 pkt za bardzo dobre 5,
1 pkt za dobre 4

e) uczestnictwo w dodatkowych lekcjach języka hiszpańskiego
3 pkt    70%- 100% frekwencji  
2 pkt    40 – 69 % frekwencji,
1 pkt    20%- 50%

f) uczniowie uczący się języka hiszpańskiego na lekcjach obowiązkowych uzyskują punkty za ocenę z języka hiszpańskiego
3 pkt  za celujący 6 lub bardzo dobry 5 ,
2 pkt za dobry 4 lub dostateczny 3,
1 pkt za dopuszczający


 
 

Program „Comenius - Partnerskie Projekty szkół”
     ,,Różne korzenie ten sam język’’


Regulamin uczestnictwa w wyjazdach zagranicznych
 
INFORMACJE OGÓLNE
1. W ramach realizacji projektu ,,Different roots the same language!” przewiduje się wyjazdy do szkoły partnerskich oraz wizytę partnerów zagranicznych w Publicznym Gimnazjum im. św. Jana Bosko w Ostrowie Wielkopolskim
2. Ze względu na ograniczoną ilość uczniów, którzy mogą uczestniczyć w tych wyjazdach traktowane są one jako wyraz uznania dla uczniów wyróżniających się zaangażowaniem w realizację projektu.
3. Wyjazdy są opłacone z grantu otrzymanego przez szkołę (zakup biletów lotniczych, ewentualnie koszty zakwaterowania w hotelu - w przypadku braku możliwości goszczenia przez partnerów zagranicznych), uczeń zobowiązany jest jednak posiadać kieszonkowe na drobne wydatki niepokrywane z grantu, w kwocie określonej każdorazowo przez koordynatora i podanej do wiadomości przed wyjazdem.
4. Kierownikiem wyjazdu oraz opiekunami młodzieży są nauczyciele wskazani przez Dyrekcję szkoły, uczestniczący w realizacji projektu.

REKRUTACJA
1. Przy kwalifikacji na wyjazdy uwzględniane będą następujące kryteria:
•    Deklaracja goszczenia ucznia ze szkoły partnerskiej
•    Liczba i jakość wykonywanych w trakcie Projektu zadań
•    Zachowanie minimum dobre
•    ocena znajomości języka angielskiego
•    Uczestnictwo w dodatkowych lekcjach języka hiszpańskiego
•    Prowadzenie korespondencji z uczniem z kraju partnerskiego
 
2. W szkole powołany jest zespół rekrutacyjny, który dokona rekrutacji uczniów biorących udział w wyjeździe. Zespół liczy co najmniej 3 osoby i składa się z przedstawiciela Dyrekcji szkoły, koordynatora oraz co najmniej jednego nauczyciela uczestniczącego w realizacji Projektu.
3. W przypadku, gdy liczba chętnych przekroczy ilość uczniów, którzy mogą wziąć udział w wyjeździe, utworzona zostanie grupa rezerwowa.
4. W przypadkach spornych  decyzje podejmie komisja złożona z przedstawiciela Dyrekcji szkoły, koordynatora i co najmniej jednego nauczyciela realizującego projekt.
5. W przypadku rezygnacji ucznia zakwalifikowanego do wyjazdu, do udziału w wyjeździe zostanie zaproszony uczeń z listy rezerwowej.
6. Jeżeli uczeń zakwalifikowany na wyjazd do szkoły partnerskiej zrezygnuje z tego wyjazdu, rodzic/opiekun prawny ucznia zobowiązuje się do poniesienia kosztów wynikających z tej rezygnacji (zmiana nazwiska na bilecie lotniczym, odwołanie rezerwacji itp.).
7. Przyjęcie ucznia ze szkoły partnerskiej nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się do wyjazdu.

ZASADY UCZESTNICTWA W WYJAZDACH
1. Uczeń może wziąć udział w wyjeździe wyłącznie za pisemną zgodą rodziców/ opiekunów prawnych.
2. Uczeń w terminie określonym każdorazowo przez koordynatora zobowiązany jest dostarczyć komplet dokumentów (zgoda rodziców, paszport,  zgoda na udzielenie pomocy medycznej, karta informacyjna, karta EKUZ itp.) oraz pisemnego potwierdzenia zapoznania się z regulaminem wymiany.
3. Każdy uczestnik wyjazdu musi być do niego odpowiednio przygotowany (odpowiedni ubiór, obuwie, dokumenty itp.)
4. Każdy uczestnik zobowiązany jest bezwzględnie przestrzegać poleceń kierownika wyjazdu i opiekunów.
5. Każdego uczestnika wyjazdu obowiązuje bezwzględny zakaz:
•    Samodzielnego – bez zgody kierownika wymiany - oddalania się od grupy.
•    Kąpieli i używania sprzętu pływającego bez zgody kierownika wyjazdu.
•    Spożywania alkoholu i substancji psychoaktywnych w jakiejkolwiek postaci.
•    Palenia papierosów.
6. Uczestnicy wyjazdów mają bezwzględny nakaz przestrzegania ciszy nocnej obowiązującej w danym obiekcie i przebywania w tym czasie w miejscu wyznaczonym na nocleg.
7. Wszystkich uczestników wyjazdu obowiązuje ustalony program i rozkład czasowy dnia.
8. Wszystkich uczestników wyjazdu obowiązuje przestrzeganie przepisów BHP, przeciwpożarowych, i kodeksu ruchu drogowego.
9. Każdy uczestnik wyjazdu zobowiązany jest zachowywać się kulturalnie, dbać o dobre imię szkoły i kraju oraz nie naruszać godności partnerów reprezentujących inną kulturę, religię czy przekonania.
10. W przypadku nie podporządkowania się postanowieniom niniejszego regulaminu nastąpi wykluczenia ucznia z dalszego udziału w Projekcie, obniżenie oceny z zachowania do nagannej oraz zastosowanie kar przewidzianych w statucie szkoły.
11. W przypadku wyrządzenia szkody przez uczestnika wyjazdu odpowiedzialność finansową ponoszą rodzice.
12. Regulamin obowiązuje od momentu zbiórki przed wyjazdem do momentu zakończenia wyjazdu przez koordynatora.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE
1. Koordynator zastrzega sobie prawo zmiany postanowień niniejszego regulaminu w przypadku zaistnienia nieprzewidzianych okoliczności niezależnych od niego.
2. W przypadkach spornych decyzję podejmie komisja złożona z przedstawiciela Dyrekcji szkoły, koordynatora i co najmniej jednego nauczyciela realizującego projekt.
3. Aktualna treść regulaminu jest dostępna u koordynatora Projektu oraz na stronie internetowej szkoły w zakładce „Comenius”



Regulamin Bloga
 

Proyecto para el intercambio de información a través de un blog entre alumnos del colegio salesiano de Barakaldo y el colegio de salesianas de Ostrów Wielkopolski.

ORIENTACIONES Y NORMATIVA:

1.    El alumno se compromete a participar en el proyecto, aceptando siempre las orientaciones y normas propuestas por los responsables de los colegios salesianos de Barakaldo y de Ostrów Wielkopolski, y respetando al resto de alumnos participantes.

2.    El blog tiene como única finalidad el intercambio de información sobre los contenidos básicos que aparecen en el proyecto presentado: conocer y valorar positivamente los aspectos culturales propios de cada país.

3.    El intercambio de información será en inglés para los alumnos del colegio Salesianos Barakaldo y en inglés o español para los del colegio de las salesianas de Ostrów Wielkopolski.

4.    Todos los alumnos podrán subir contenidos (threads) y comentar los contenidos aportados por los alumnos del otro colegio (posts), favoreciendo el enriquecimiento mutuo y la interculturalidad.

5.    Los responsables del proyecto en ambos colegios supervisarán la participación de los alumnos, así como la conveniencia de los contenidos del blog.

6.    La participación en el blog se puede valorar también académicamente, a través de diversas asignaturas: educación física (SPORTS), filosofía, historia, inglés, español, etc. El blog puede integrar varias asignaturas.
 
Regulamin użytkowania poczty elektronicznej, służącej do komunikacji pomiędzy uczniami szkół salezjańskich w Barakaldo i Ostrowie Wielkopolskim.
 
 
REGULAMIN
1.   Uczeń który uczestniczy w projekcie akceptuje wszystkie zasady i normy przedstawione przez osoby odpowiedzialne za projekt  z obu  szkół salezjańskich w Barakaldo i Ostrowie Wielkopolskim w duchu  poszanowania wartości chrześcijańskich i godności wszystkich uczestników  projektu.
2.   Uczniowie są w pełni odpowiedzialni za zawartość wszystkich wiadomości wysłanych za pomocą poczty elektronicznej.  Aby rozpocząć wymianę korespondencji internetowej wymagana jest pisemna zgoda rodziców.
3.   Adres poczty eletronicznej ucznia, który bierze udział wymianie  korespondencji jest zastrzeżony i nie wolno go przekazać żadnej innej osobie.Uczeń zobowiązuje się nie komunikować z innymi osobami obcymi nie biorącymi udziału w projekcie.
4.   Zabronione jest używanie poczty elektronicznej dla celów innych niż wspólny projekt edukacyjny dla obu szkół salezjańskich w Barakaldo i Ostrowie Wielkopolskim.
5.   Absolutnie zabronione jest  używanie słów wulgarnych i niecenzuralnych, obrażanie i oczernianie  innych osób, narodowości czy religii oraz zamieszczanie  treści korespondencji   na wszelkich   forach oraz  portalach społecznościowych.
6.   Niezastosowanie się do powyższych norm spowoduje konsekwencje zgodne z regulaminem każdej szkoły.


REGULAMIN KONKURSU NA LOGO PROJEKTU
 

 REGULAMIN KONKURSU NA LOGO PROJEKTU
 WYMIANY POLSKO-HISZPAŃSKIEJ „Different roots, same language”
Organizator konkursu: nauczyciele języka angielskiego Publicznego Gimnazjum Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wielkopolskim.
 
Cel i przedmiot konkursu:
1. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego graficznego symbolu (logo) dla projektu wymiany polsko-hiszpańskiej „Different roots same language”.

2. Logo wykorzystywane będzie przez szkołę do celów identyfikacyjnych, reklamowych, korespondencyjnych, promocyjnych, itp.

3. Konkurs trwa od 02.09.2013 r. do 18.09.2013 r.  

Warunki uczestnictwa w konkursie:
 1. W konkursie mogą brać udział wszyscy uczniowie naszej szkoły.
2. Projekty konkursowe muszą być realizowane oraz zgłaszane do konkursu indywidualnie.
3. Prace konkursowe należy składać zgodnie z wymaganiami zawartymi w regulaminie.
4. Uczestnik jest zobowiązany przedstawić autorski projekt.
5. Uczestnictwo w konkursie jest jednoznaczne ze zrzeczeniem się praw autorskich na rzecz Publicznego Gimnazjum Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wielkopolskim.
6. Uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne z akceptacją warunków konkursu.

Forma prezentacji pracy konkursowej:
1. Projekt znaku graficznego (logo) powinien nadawać się do różnorodnego wykorzystania: reklama, Internet, zaproszenia.

2. Projekt znaku graficznego (logo) musi być wykonany przy pomocy technik komputerowych.

3, Projekty konkursowe muszą spełniać następujące warunki:
-  projekt zapisany w formacie *cdr - plik Corela do wersji X5 – skala 1:1,
fonty zmienione na krzywe, wykorzystane bitmapy *. tif 300 dpi CMYK;
zalecane, aby teksty, znaki graficzne były w formacie wektorowym;
wszystkie efekty specjalne (przeźroczystości, przenikania, cienie, soczewki itp. doprowadzone do postaci jednej bitmapy 300 dpi CMYK)
-  w swej treści projekt nie może zawierać elementów obraźliwych,
-  każdy projekt powinien być przedstawiony w wersji kolorowej i czarno-białej.
4. Logo winno charakteryzować się następującymi cechami:
a)  być czytelne i łatwe do zapamiętania,
b) wzbudzać pozytywne emocje,
c) oryginalność i niepowtarzalny charakter,
d) składać się:
- tylko z logotypu (stylizacji literowej),
- tylko z elementu graficznego będącego symbolem,
- lub też zawierać połączenie obu tych elementów.
5. Logo nie powinno być skomplikowane pod względem graficznym i kolorystycznym.
6. Prace należy składać w estetycznej formie, w kopercie opatrzonej hasłem „Konkurs na logo projektu wymiany polsko-hiszpańskiej”, w której uczestnik podaje:
- imię i nazwisko,
- klasę,
- płytę z nagraną pracą.
Miejsce i termin składania prac konkursowych:
1. Prace konkursowe należy składać do dnia 03.09.2013 r. do 18.09.2013r.
2. Prace konkursowe nie spełniające wymagań, o którym mowa w niniejszym Regulaminie, nie będą podlegały ocenie Komisji Konkursowej.
3. Prace dostarczone po terminie nie będą oceniane.
4. Organizator nie zwraca przedłożonych do konkursu prac.
Kryteria oceny prac konkursowych:
Projekty oceniane będą zgodnie z następującymi kryteriami:
1)    oryginalność znaku, łatwość zapamiętywania (0-6 pkt)
2)    rozpoznawalność znaku (0-6 pkt)
3)    czytelność i funkcjonalność znaku (0-6 pkt)
4)    estetyka wykonania znaku (0-6 pkt).
Ocena prac konkursowych:
1.    Zwycięskie prace zostaną wybrane przez Komisję Konkursową w składzie nauczyciele języka angielskiego oraz nauczyciel informatyki.
2.    Komisja Konkursowa kontroluje prawidłowość przebiegu Konkursu oraz dokonuje oceny prac konkursowych zgodnie z kryteriami oceny określonymi w regulaminie.


 

Zgoda Rodziców/opiekunów
    
Wyrażam zgodę na uczestniczenie syna/córki ..………………………………………………...
w wymianie zagranicznej z uczniami z Hiszpanii poprzez kontakty mailowe i na blog’u.


……………………… ………………………………………………
Podpis rodziców/ opiekunów
…………………………..
Data

Oświadczam, iż po zapoznaniu się z Regulaminem blog’a (dostępnym na stronie internetowej szkoły) akceptuję jego założenia. Akceptuję także regulamin użytkowania poczty elektronicznej, służącej do komunikacji pomiędzy uczniami szkół salezjańskich w Barakaldo i Ostrowie Wielkopolskim.

REGULAMIN
1.    Uczeń który uczestniczy w projekcie akceptuje wszystkie zasady i normy przedstawione przez osoby odpowiedzialne za projekt  z obu  szkół salezjańskich w Barakaldo i Ostrowie Wielkopolskim w duchu  poszanowania wartości chrześcijańskich i godności wszystkich uczestników  projektu.
2.    Uczniowie są w pełni odpowiedzialni za zawartość wszystkich wiadomości wysłanych za pomocą poczty elektronicznej.  Aby rozpocząć wymianę korespondencji internetowej wymagana jest pisemna zgoda rodziców.
3.    Adres poczty elektronicznej ucznia, który bierze udział wymianie  korespondencji jest zastrzeżony i nie wolno go przekazać żadnej innej osobie. Uczeń zobowiązuje się nie komunikować z innymi osobami obcymi nie biorącymi udziału w projekcie.
4.    Zabronione jest używanie poczty elektronicznej dla celów innych niż wspólny projekt edukacyjny dla obu szkół salezjańskich w Barakaldo i Ostrowie Wielkopolskim.
5.    Absolutnie zabronione jest  używanie słów wulgarnych i niecenzuralnych, obrażanie i oczernianie  innych osób, narodowości czy religii oraz zamieszczanie  treści korespondencji   na wszelkich   forach oraz  portalach społecznościowych.
6.    Niezastosowanie się do powyższych norm spowoduje konsekwencje zgodne z regulaminem każdej szkoły.
…………………………………………
Podpis ucznia

 

Wzór do pobrania tutaj ...