Archiwum 2011/2012

Bardzo dobre wyniki lekkoatletów.

Categories: | Author: Admin SP | Posted: 2012-05-30 | Views: 798

We wtorek - 8 maja - na stadionie KS Stal w Ostrowie Wlkp. odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych Powiatu Ostrowskiego w Lekkiej Atletyce. Zawodnicy rywalizowali w sześciu konkurencjach: biegi na dystansach – 60, 300, 600 i 1000 m., skok w dal oraz rzut piłeczką palantową. Każdy zawodnik mógł wystartować w dwóch konkurencjach. Każdy wynik przeliczany był na punkty, czego efektem było wyłonienie najlepszego zawodnika w dwuboju lekkoatletycznym.

Bardzo dobrze spisali się uczniowie naszej szkoły. W biegu na 60 m. Tomasz Jankowski zajął I miejsce, natomiast w skoku w dal mieliśmy na podium aż dwóch zawodników – Tomasz Jankowski zajął I miejsce, a Nikodem Stasiak III miejsce. W klasyfikacji dwuboju najlepszy wynik osiągnął Tomasz Jankowski i zdobył Puchar Starosty Ostrowskiego. W zawodach naszą szkołę reprezentowali również    : Tomasz Graczyk (X miejsce w rzucie piłeczką palantową), Dawid Majchrzak (X miejsce w biegu na 300m.), Wiktoria Solarska   (XII miejsce w biegu na 300m.) oraz Zosia Buszewska ( trzecioklasistka - najmłodsza uczestniczka zawodów). W biegu na 60 m. wysokie VIII miejsce zajął Nikodem Stasiak.