W czasie kwarantanny wypełnione ankiety dotyczące przyjęcia do szkoły podstawowej przysyłamy na adres mailowy szkoły: morano@osw.pl

Ankietę można pobrać poniżej klikając na reklamę naboru!     Przekaż 1 % podatku - kliknij   
    Aktualności
 
Niespodzianka na Dzień Dziecka
Image: Niespodzianka na Dzień Dziecka

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka po raz drugi! Kochani, mamy w szkole nauczycieli, którzy ciągle kombinują, co by tu wymyślić, by sprawić Wam przyjemność. W piątek z okazji Dnia Dziecka kilka godzin pracowali, by nasza szkoła pokazała Wam, jak bardzo tu Was brakuje! Dziękujemy panu Witkowi Rychterowi, pani Agnieszce Niesobskiej, pani Agnieszce Wielebskiej, pani Bogusi Jędrzejak i pani Kasi Płonce za to piękne hasło na oknach trzech pięter szkoły! Razem możemy wiele!
 

  Czytaj więcej...

Konkurs "Nauczyciele też byli kiedys dziećmi"
Image: Konkurs "Nauczyciele też byli kiedys dziećmi"

Kochani uczniowie! Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka po raz pierwszy! Ogłaszam konkurs "Nauczyciele też byli kiedyś dziećmi". Prezentujemy Wam 17 słodziaków - są to nauczyciele zarówno z liceum jak i szkoły podstawowej, Ciekawe, czy kogoś rozpoznajecie? Na odpowiedzi czekamy do środy 3 czerwca do godziny 12.00 w wiadomości na zespół szkół lub na mail: kasiaplonka1@o2.pl. Będą nagrody!!!

  Czytaj więcej...

Co nas wyróżnia - odcinek 5
Image: Co nas wyróżnia - odcinek 5

Każdy uczeń w naszej szkole uczy się dwóch języków obcych od klasy pierwszej szkoły podstawowej. Jest to angielski i dodatkowo ale też obowiązkowo niemiecki, hiszpański lub francuski. W klasach 1-3 są to dwie godziny angielskiego oraz jedna godzina drugiego wybranego języka. Od czwartej klasy uczniowie mają 3 h angielskiego i 2 h drugiego języka, tego co wybrali już w klasie pierwszej. Stawiamy na wysoki poziom i nowoczesne metody pracy.

  Czytaj więcej...

Pożegnanie siostry Bożenny Staweckiej
Image: Pożegnanie siostry Bożenny Staweckiej

 20 maja społeczność salezjańska ze smutkiem pożegnała ś.p. siostrę Bożennę Stawecką. W Ostrowie dokonała wiele dobrego. Dzięki jej staraniom dzisiaj możemy cieszyć się pięknym dziełem wychowawczym, jakim jest Zespół Szkół Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wielkopolskim. Siostra Bożenna była również założycielką  Salezjańskiej Organizacji Sportowej "SALOS", która działa przy naszej szkole.
Jak napisał na swoim profilu na FB pan Andrzej Leraczyk, wieloletni naczelnik wydziału kultury i sztuki - "Ostrowska kultura, oświata i sport wiele Jej zawdzięcza!"

  Czytaj więcej...

Sukcesy Dawida z 2b w czasie kwarantanny
Image: Sukcesy Dawida z 2b w czasie kwarantanny

Nasz uczeń w czasie kwarantanny wziął udział w konkursach Akademii Piłkarskiej KAO i wygrał. Dawid Wewiór z 2b otrzymał piękny puchar za zwycięstwo w konkursie "Doskonalę się w domu" oraz piłkę za zwycięstwo  w konkursie na filmik prezentujący umiejętności piłkarskie. Gratulujemy Dawidowi oraz jego rodzicom sukcesów i życzymy, by kontynuował swoje pasje sportowe.

  Czytaj więcej...

Co nas wyróżnia - odcinek 4
Image: Co nas wyróżnia - odcinek 4

Co nas wyróżnia część 6 - każda klasa edukacji wczesnoszkolnej ma własną salę do zajęć, nie dzieli jej z inną klasą. Dlatego też pracujemy JEDNOzmianowo. Dzieci wychodzą z sali tylko na zajęcia komputerowe i angielski do właściwej pracowni a swoje rzeczy zostawiają w swojej klasie. Sale są przestronne, kolorowe, wyposażone w potrzebne pomoce dydaktyczne.

  Czytaj więcej...

Co nas wyróżnia - odcinek 3
Image: Co nas wyróżnia - odcinek 3

 Na pewno świetlice! Tylko w Salezjankach mamy 5 pomieszczeń świetlicy, w każdym z nich przebywają po zajęciach dwie klasy z oddziałów 1-3. W każdej świetlicy od momentu wejścia dzieci po lekcjach jest dwóch opiekunów, dodatkowo kolejny nauczyciel zabiera dzieci na obiad do stołówki. Zajęcia świetlicowe są bardzo interesujące i kreatywne. Dzieci lubią zostawać w naszych świetlicach. Godziny pracy świetlicy to 6.30 - 17.00.

  Czytaj więcej...

Co nas wyróżnia - odcinek 2
Image: Co nas wyróżnia - odcinek 2

Nasi uczniowie klas pierwszych i drugich od zeszłego roku mają dodatkowe obowiązkowe dla wszystkich: zajęcia rozszerzające przedmioty matematyczno -przyrodnicze, humanistyczno - artystyczne i muzyczno -ruchowe. Dzieci pracują w małych grupach na każdym bloku przez 10 tygodni, następnie grupa zmienia blok przedmiotowy.
 

  Czytaj więcej...

Dla medyków i innych służb
Image: Dla medyków i innych służb

 Uczniowie szkoły w Salezjankach dziękują tym, którzy dla nas ryzykują zdrowie i życie.

  Czytaj więcej...

Co nas wyróżnia? Odcinek 1
Image: Co nas wyróżnia? Odcinek 1

 W naszej szkole uczniowie klas 1 - 3 mają dodatkowe obowiązkowe dla wszystkich zajęcia rozszerzające informatykę. Pierwszaki cały zeszły rok uczestniczyły w zajęciach z programowania jedną godzinę co dwa tygodnie. Pracowali z ozobotami. Od września podobne zajęcia rozpoczęły nowi uczniowie klas 1 a klasy 2 zaczęli poznawać tajniki skratcha.

 

  Czytaj więcej...

Co nas wyróżnia? Trailer serialu o naszej szkole
Image: Co nas wyróżnia? Trailer serialu o naszej szkole

Jesteśmy szkołą publiczną czyli nie prywatną ani elitarną. Prawda, jesteśmy wyjątkowi, bo nasza szkoła jest jedyna szkołą katolicką a dokładnie salezjańską w mieście. Oprócz wysokiego poziomu nauczania oferujemy solidne wychowanie oparte na zasadach ks. Bosko - naszego wzoru wychowawcy.
 

  Czytaj więcej...

Życzenia od 6b
Image: Życzenia od 6b

 Życzenia płyną od klasy 6b z rodzicami: Święto Wielkiej Nocy to czas otuchy i nadziei, czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i w siłę człowieka. Rodzice i uczniowie klasy 6b życzą, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość, pokój oraz wzajemną życzliwość. A Zmartwychwstały Chrystus niech wszystkim nam błogosławi.

  Czytaj więcej...

Życzenia od Rady Rodziców
Image: Życzenia od Rady Rodziców

 Otrzymaliśmy życzenia od Rady Rodziców ZSSS. Dziękujemy bardzo.

  Czytaj więcej...

Prace świąteczne naszych uczniów
Image: Prace świąteczne naszych uczniów

 Zbliżają się Święta Wielkanocne. Uczniowie naszej szkoły przygotowali świąteczne dekoracje i wykazali się kreatywnością w zaprojektowaniu wielkanocnego zajączka. Brawo Wy.

  Czytaj więcej...

Życzenia od 4a i 5e z rodzicami
Image: Życzenia od 4a i 5e z rodzicami

Uczniowie klasy 4a oraz 5e z rodzicami przesyłają najlepsze życzenia dla dyrekcji oraz grona pedagogicznego naszej szkoły.

  Czytaj więcej...

Życzenia od 2a
Image: Życzenia od 2a

Pięknych Świąt Wielkanocnych Dyrekcji, nauczycielom, koleżankom i kolegom życzą uczniowie IIa

  Czytaj więcej...

Życzenia świąteczne od siostry Inspektorki
Image: Życzenia świąteczne od siostry Inspektorki

 Dziękujemy siostrze Inspektorce Annie Świątek za przesłane życzenia z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych.

  Czytaj więcej...

Iga z rodzicami szyje maseczki dla służb medycznych
Image: Iga z rodzicami szyje maseczki dla służb medycznych

Pozdrawiamy Igę z 3b i jej rodziców, którzy razem szyją maseczki dla pracowników służb medycznych. Inicjatywa godna naśladowania!

  Czytaj więcej...

Ekologia na plastyce
Image: Ekologia na plastyce

 Oto efekty pracy zdalnej uczniów naszej szkoły. Uczniowie klas piątych wykonali plakaty związane z tematem "Ochrony środowiska". W trosce o naszą przyszłość segregujemy odpady, w tym tworzywa sztuczne. Prace plastyczne powstały z materiałów do recyklingu, dostępnych w domu.
 

  Czytaj więcej...

Ruch to zdrowie
Image: Ruch to zdrowie

 Ruch to zdrowie, nawet w domu. Oczywiście formę i intensywność ćwiczeń dostosowujemy do warunków naszego mieszkania. Pamiętajcie! Gratulujemy tym, którzy ćwiczą i dzielą się tym z nami.

  Czytaj więcej...
Strona 1 z 22First   Previous   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Next   Ostatni