Mode:

Aktualności 2022/2023

Chłopcy mistrzami województwa w koszykówce

Categories: | Author: Katarzyna Młynarczyk-Płonka | Posted: 2023-05-31 | Views: 77

W dniu 30.05.2023 r. w Nowym Tomyślu odbyły się Finały Wojewódzkie w Koszykówce Chłopców 3x3. Do rywalizacji sportowej zgłosiło się 14 zespołów z Województwa Wielkopolskiego. Turniej został rozegrany zgodnie z przepisami gry w koszykówkę 3x3. W wyniku losowania zespoły zostały podzielone na 4 grupy. Nasza  reprezentacja Sióstr Salezjanek w rozgrywkach grupowych pokonała zespół z Jarocina (21:3) i zespôł z Leszna (16:6), uzyskując awans do ćwierćfinałów, w których pokonała Grodzisk Wlkp.(13:2). W meczu półfinałowym nasza reprezentacja pokonała zespół z  Opalenicy (14:11)  Natomiast tytuł Mistrza Województwa zapewniło nam odniesione  zwycięstwo w meczu finalowym z Zalasewem (9:5). Klasyfikacja końcowa: 1 miejsce SP Sióstr Salezjanek Ostrów Wlkp. 2 miejsce SP Zalasewo. 3 miejsce SP Opalenica. 4 miejsce SP Konin. Gratulacje dla wszystkich zawodników oraz pani trener Beaty Jędrzejewskiej 💪🏀